SİZE SUNDUĞUMUZ AYRICALIKLARIMIZ

Ünsped Gümrük Müşavirliği AEB’nin, Türkiye’deki Çözüm Ortağı Oldu.

Ünsped Gümrük Müşavirliği AEB’nin, Türkiye’deki Çözüm Ortağı Oldu.

Kurulduğu 1981 yılından bu yana Gümrük Müşavirliği hizmeti vermekte olan sektörünün lider firması Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. (UGM) tedarik zinciri ve küresel ticaret yönetimi çözümleri için önemli bir iş birliğine daha imza attı. Kurulan yeni iş birliği ile UGM, AEB firması ile birlikte hareket ederek; gümrük sürecinde şeffaflığı ve müşteri memnuniyetini artırarak, gümrük hizmetlerinde dijitalleşmeyi geliştirecektir.

1979 yılında Almanya'da kurulan AEB, endüstriyel, ticari, lojistik ve hizmet sektörlerindeki işletmelerin küresel ticaret ve lojistik süreçlerini destekleyen yazılım çözümleri sunmaktadır. 80 farklı ülkeden 7.000'den fazla müşteri; nakliye, nakliye ve depo yönetimi, gümrükleme, ithalat ve ihracat yönetimi, yaptırım listesi taraması ve ihracat kontrolleri için AEB çözümlerini kullanmaktadır. AEB'nin portföyü, kullanıma hazır bulut tabanlı yazılım ürünlerinden özel ama son derece uyarlanabilir bir lojistik platformuna kadar uzanmaktadır.

AEB'nin Gümrük Müşavirliği Entegrasyon yazılımı, gümrük müşavirliği iş birliğini dijitalleştirerek; maliyet tasarrufu ve yasal güvenceler sağlar.  Hepsinden önemlisi, tüm süreci hızlandırır. Gümrük Müşavirliği Entegrasyonu ile tüm verileri toplu olarak gümrük müşavirlerine iletir ve dijital veri akışında herhangi bir kesinti olmadan gümrük müşavirliği sisteminde görünmesini sağlar. Nihai sonuç, daha az adımlı, daha az hatayla sonuçlanan ve herkesin beklediği şeffaflığı sağlayan sorunsuz bir süreç olarak ortaya çıkar.

Yeni iş birliği modeli ile AEB müşterileri, Türkiye'de hızlı ve verimli gümrükleme işlemleri için artık gümrükle ilgili verileri otomatik olarak Ünsped'e aktarabileceklerdir.

AEB'nin Gümrük Müşavirliği Entegrasyonu Başkanı Mark Brannan, “Ünsped ile yaptığımız iş birliği bizi gerçekten heyecanlandırıyor. AEB müşterileri, pazar lideri olan Ünsped gümrük müşavirliği aracılığıyla artık Türkiye'deki gümrük beyannamesi hizmetlerine kolay erişim sağlayacaktır. Sağlamış olduğumuz iş birliğini, Avrupa, Kuzey Amerika ve ötesindeki müşterilerimize gerçek faydalar sağlayacak, oyunun kurallarını değiştirecek bir pazar teklifi olarak görüyoruz" dedi.

Bu iş birliği ile, UGM müşterileri, AEB'nin dünya çapındaki gümrük müşavirliği ortakları ağına kolay erişim imkanından da yararlanacaktır.

Ünsped Genel Müdürü Rıza Mehmet Korkmaz, “43 yıllık tecrübesi, gümrük müşavirliğinde entegrasyona dayalı software çözümleri, güçlü ve güvenilir IT altyapısıyla Ünsped, AEB ile gerçekleştirdiği bu yeni iş birliği modeliyle, hizmet sunduğu firmaların ürünlerine hava, deniz veya karayolu taşıma şekline bakılmaksızın tüm dünyada yaygın, yenilikçi, otomatik ve çok ülkeli bir gümrük çözümü sunacak, katlı değerli ve farklılaştırılmış üstün kalitede hizmet sunacaktır” dedi.

Bu girişim tüm faaliyetlerinde şeffaflık ve hesap verebilirliği ilke edinen, sektöründe ilk yerinde AR-GE merkezi ve kimya laboratuvarı ile maliyet düşüren inovatif projeleri hayata geçiren, 2023 yılında aldığı 9,38 kurumsal derecelendirme notu ve sağladığı katma değerli hizmetlerle, Türkiye’de 'luk sektörel payı ve 60’dan fazla ofisi ile yaygın hizmet sunan, profesyonel kadrosuyla kurumsal yönetim anlayışını daha da güçlendiren UGM'nin yurt dışında müşteri odaklı hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmesine büyük katkı sağlayacaktır.