Hizmetler

LOJİSTİK HİZMETLER

LOJİSTİK HİZMETLER

Bünyemizdeki Grup firmalarımızdan Ünsped Global Lojistik A.Ş vasıtası ile; antrepo, depo yönetimi, sevkiyat yönetimi, yurtdışı/yurtiçi taşımacılık hizmetleri sunulmaktadır.

Antrepo Çözümleri

-Ünsped bünyesinde, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Esenboğa gümrüklerine bağlı iki adet Geçici Depolama yeri mevcuttur.

           İstanbul Atatürk Havalimanı-Topkapı Geçici Depo: 1050 m2

           Esenboğa Havalimanı: Kapalı Alan: 500 m2

 

-Erenköy ve Muratbey gümrüklerine bağlı iki adet (A) tipi Genel Antrepo yer almaktadır.

         Orhanlı Antrepo: Kapalı alan: 5000m2, Kapasite: 13000 Euro Palet 

         Hadımköy Antrepo: Kapalı Alan:2142 m2,

                                               Açık Alan: 1093 m2 olup toplam 3235 m2

                                               Toplam: 4000 Euro Palet kapasitelidir.

 

-İstanbul Havalimanı, Hadımköy, Orhanlı, Çorlu bölgelerinde serbest depolar bulunmaktadır.

          İstanbul Havalimanı Serbest Depo: Kapalı Alan: 3000 m2

         Orhanlı Serbest Depo: Kapalı Alan: 9000 m2, 25.000 palet kapasiteli

         Hadımköy Serbest Depolar: Kapalı Alan: 9300 m2, Açık Alan toplam: 40.000 m2,

                                                  Toplam kapasite: 25.000 palet

         Çorlu Serbest  Depo : 4.500 m2 10.000 palet kapasiteli kapalı alan

Depo Yönetimi

-Depolarımızda lojistik hizmetler, müşteri ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirdiğimiz stok yönetimi programları kullanılarak verilmekte,  operasyon ve elleçleme hizmetleri sunulmaktadır.

-Depolama alanlarımızda farklı ihtiyaçları karşılayacak raf çözümleri uygulanmaktadır.

-Ayrıca depolarımızda ilave güvenlikli, dış etkenlerden korunaklı, hızlı mal yerleştirme ve toplama imkanı sunan tam otomatik raf sistemleri ile hizmet üretmekteyiz.

Katma Değer Üreten Servislerimiz

-Ürün kodlama

-Vakumlama

-Etiketleme

-Paketleme

-Kurulum Hizmetleri

-Dağıtım Ekipmanı / Paletleme

-Teknik Servis

-Tamir / Bakım

-Ürün Ayrıştırma

-Gönderileri Etiketleme

Katma değer gerektiren işlemler konusunda tecrübeli personel, ekipman ve gelişmiş IT altyapısı desteğiyle birçok ulusal ve uluslararası firmaya hizmet verilmektedir.

Sevkiyat Yönetimi

-Komple ve Parsiyel Dağıtım Yönetimi

-Şehir içi Dağıtım Çözümleri

-Rota Planlaması

-Kargo Takibi

-Raporlama 
 

Şehirler arası Komple Nakliye Çözümleri

Müşterilerimizin depolarından, üretim tesislerinden ya da kendi depolarımızdan aldığımız komple yükleri Türkiye’nin her noktasında sigortalı ve  önceden belirlenmiş teslim sürelerine uyarak, tam zamanında ve sigortalı olarak sevk ediyoruz. Aynı şekilde Türkiye’nin 81 iline yayılmış organizasyonumuzla müşterimizin yükünün olduğu yurtiçindeki her noktadan araçlarımızla; iade ürün, hammadde ya da bitmiş ürünleri ihtiyacının olduğu her noktaya taşıyoruz.

Bu çerçevede kuru yük taşımacılığında;

-Cam Sanayi

-Gıda, Kuru Gıda Lojistiği

-Beyaz Eşya

-Yapı Sanayi

-Madencilik

-Endüstri Lojistiği

-Perakende Lojistiği

alanlarında birçok müşterimize tam zamanlı, profesyonel, verimli ve karşılıklı iş birliklerimizin sonucunda maliyet düşürücü tedbirlerle fiyat maliyet avantajı sunduğumuz hizmetler üretiyoruz.

Şehir içi Mikro Dağıtım Hizmetleri

Müşterilerimizin depolarından, üretim tesislerinden ya da kendi depolarımızdan şehir içi müşterilerine yaptıkları tüm sevkiyatlar, rut optimizasyonu, müşteri konsolidasyonu sağlanarak kısa sürede, uygun maliyetle ve etkin bir şekilde yapılmaktadır. Müşteri talebine göre gerektiğinde katma değerli çözümler ürettiğimiz operasyonumuzda talebe göre seçenekler kapıya teslimden, raf teslimine ve de talebe göre artık malzeme, ambalaj vs. geri dönüşümüne kadar çeşitlilik göstermektedir

Konteyner Taşıma Hizmetleri

Türkiye’deki tüm limanlar ve gümrüklü sahalarda yer alan ofislerimiz ve uzman personelimizle 20"FEET HARD TOP, 40"FEET HARD TOP, LOWBED (ağır yük) , FLAT RACK CONTAINER, FLEXI CONTAINER ile tam zamanlı ve ekonomik çözümler üretmekteyiz. Uzman kadrolarımızla limanlardan, serbest depolara fabrikalara yaptığımız sevkiyatlarımız yanı sıra tüm önemli limanlarda ve gümrüklü sahalardaki teminatlarımızla, teminatlı aktarma işlemlerinde müşterilerimize efektif çözümler üretiyoruz.

Organizasyonlar ve Filo Yönetim Hizmeti

Müşterilerimizin özellikli araç gerektiren ya da kendi kontrollerinde olmasını istedikleri operasyon taleplerini 7 gün 24 saat, aracı müşterimize dedike etmek sureti ile karşılayabiliyoruz. Müşterimize sürücüsü ile birlikte teslim ettiğimiz araçlarımızda gerekiyorsa boşaltma personeli bulundurarak, katma değerli hizmet üretilmesini sağlıyoruz. Bu yöntemde müşteri aracın dışında dilediği görselleri de kullanarak, söz konusu araçları aynı zamanda reklam tanıtımı olarak da kullanabilmektedir.

Dedike araç temini hizmetimizde, aracın takip sistemleri ile online olarak izlenmesi sağlanmakta, müşterinin belirleyeceği kriterler çerçevesinde sürücünün trafikteki davranışları önceden belirlenip müşterimizin kurumsal kimliğini zedeleyecek trafik davranışları en başından sistem tarafından engellenmekte, kontrol altında tutulmaktadır.

-18 dereceden başlayarak, soğutuculu araç temininden liftli ya da özel ekipmanlı araçlar dahil olmak üzere dedike sözleşmeli araç temini hizmeti kamyonetten başlayarak, TIR’a kadar tüm araç tiplerinde verilmektedir.

Kombine Taşımalar

İş ortaklığı yaptığımız müşterilerimizin lojistik operasyonlarına fark yaratmanın aracı, bazı durumlarda yürümekte olan operasyonu farklı bakış açıları ve kombinasyonlarla verimli hale getirmektir. Bu çerçevede, yük ve müşteri potansiyeline bağlı olarak deniz, demiryolu ve kara nakliye dahil tüm taşıma modları müşterilerimiz adına değerlendirilerek en optimum çözüm, uzman ekiplerimizce projelendirilmekte ve uygulanmaktadır.

İş ortaklarımız ile birlikte uluslararası taşımacılık hizmetleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı Bilgi için Tel: +90 (0212) 410 99 99

e-mail: info@ugl.com.tr

Web: http://www.ugl.com.tr