ARGE&TEKNOLOJİ

Ar-ge

Ar-ge

 

Ünsped Gümrük Müşavirliği, sektöründe, yerinde AR-GE Merkezi olmayı başararak bir ilke daha imza atmıştır. AR-GE Merkezi, 5746 sayılı Kanun ile ancak yürütmekte olduğu çalışmalar bu değerli taşıyan, AR-GE'yi benimsemiş, yazılım ekipleri ile bunu destekleyebilen firmalara verilen özel bir statüdür. İnovatif yöntemlerle yeni ürünler, sistemler, yazılım geliştirmeleri, malzemeler, cihazlar, ekipman, prosedür ve sistemlerin geliştirilmesi ve yeni teknikler ve prototipler üretilmesi AR-GE merkezi faaliyetleri arasına girmektedir. UGM, pek çok AR-GE projesi üzerine çalışan ve sürekli olarak geliştiren bir firma olup, başta Blok Zincir (Blockchain), Yapay Zeka (Chatbot), Müşteri Çalışma Portalı gibi projeler olmak üzere pek çok projeyi başarı ile sürdürmektedir.

Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) insan, kültür ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının arttırılması ve bu dağarcığın yeni uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için sistematik temelde yürütülen ve firmalara katma değer yaratan çalışmalara verilen addır. Bunun yanında, yeni ürün / süreç geliştirmenin maliyetler üzerinde azaltıcı etki yaratması halinde pazar payı artışlarını da beraberinde getirmesi muhtemeldir. Bu noktada, işletmelerin faaliyetlerini karlı bir şekilde sürdürmek ve mevcut kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmek için AR-GE çalışmalarına gereksinim elbette büyüktür.

Endüstri 4.0 dönemini yaşarken, teknolojiyi ne denli iyi uyguladığımızı, iş ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimize daha fazla değer katmak için kurduğumuzu, AR-GE merkezimiz ve projelerimiz açıkça ortaya koymaktadır.