BİZDEN HABERLER

Sürdürülebilir Tarım Projemiz İle ''sürdürülebilir İş Ödülü''ne Layık Görüldük

Sürdürülebilir Tarım Projemiz ile ''Sürdürülebilir İş Ödülü''ne Layık Görüldük
Sürdürülebilir Tarım Projemiz ile ''Sürdürülebilir İş Ödülü''ne Layık Görüldük

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından her yıl düzenlenen ‘’Sürdürülebilir İş Ödülleri’’ nde kurumların ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini yöneterek önemli etkiler yaratmış projeler değerlendirilmektedir.

Bu yıl sekizincisi gerçekleşen ödül törenine ÜNSPED Politika Kitapçığı ‘’Topluma ve İnsanlığa Karşı Sorumluluklarımız’’ ilkesi gereği mesleki bilgi ve becerilerimizin yanı sıra çevre duyarlılığı konusunda emin adımlarla ilerlediğimiz 14 Temmuz 2006 yılında kurularak 2007 yılında faaliyete geçen Ünsped Tarım şirketimizin Sürdürülebilir Tarım projesi ile Sosyal Etki alanında başvurduk.

168 projeden yalnız 114 projenin finale kaldığı, birincilerin 25.11.2021 tarihinde açıklandığı törende Sosyal Etki kategorisinde finale kalan 35 proje arasından birinci seçildik ve ödüle layık görüldük. Şirketimizi temsilen UGM Genel Müdürümüz Rıza Mehmet KORKMAZ konuşma yaptı.

Çevre yönetimi ve çevredeki insanlarımıza çölleşen topraklarımızda da tarım yapılarak çölleşmenin yavaşlatılabileceğini göstermenin son derece önemli olduğu bu projede amacımız; Karaman ili Ayrancı ilçesi Ambar ve Kavuklar köylerinde bulunan arazilerde şartlardan yararlanarak, sürdürülebilinir ve tabiat şartlarının değişimi ile yenileşen iklime uyumlu bitkiler yetiştirmek ve 1 milyona yakın meyve ağacı dikerek katma değer elde edilebileceğini göstermek ve sürdürülebilir bir iş istihdamı yaratmaktı. Bu şekilde başlayan çevresel kazan kazan projemiz ile istihdam yaratılırken toprağa değer verecek organik madde sağlayıcısı büyük ve küçük baş hayvanlar, et, süt gibi üretim ile çeşitlenmiş oluşan enerji ihtiyacı için Güneş Enerjisi sistemi oluşturulmuş, güneşin üretmediği saatler içinde biogazdan enerji üretimi devreye alınacak çalışmalar başlatılmıştır.

Sürdürülebilirlik çerçevesinde biz, kayıp olarak görülen bir bölgeyi yeniden kullanıma kazandırarak ülke ekonomisine ve topluma katkı sağlamış olduk. ÜNSPED Tarım şirketimizde bu anlamda emek harcayan, çaba sarf eden tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Diğer İçerikler