BİZDEN HABERLER

Genç Kuşaklara Sanatın Katkısı Konulu Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti

Genç Kuşaklara Sanatın Katkısı  Konulu Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti
Genç Kuşaklara Sanatın Katkısı Konulu Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti

Genç Kuşak Liderliği Gelişim Komitemizin öncülüğünde Aydınlatma Buluşmalarımız kapsamında Genel Merkez MHÜ Konferans Salonu’nda Gençlik Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni, BPW İstanbul/Maiden’s Tower Kurucu Başkanı Sayın Yücel CANYARAN "Genç Kuşaklara Sanatın Katkısı " konusunu işlemek üzere misafir ettik.

Sayın Yücel CANYARAN, kısaca kendisinden söz ederek, Sanat Yönetmenliği’ni yaptığı Gençlik Sanat Merkezi’ne değindi. İlgili seminerde, sanatın öneminden çok, iyi bir insan olmanın, güzel gülmenin kazandıran bir şey olduğundan bahsedilerek, sanatta utanmamanın/ utandırmamanın ve gücendirmemenin kişilerin kendilerini ortaya koymalarında önemli kriterler olduğunun altı çizildi. İnsan olarak anlatmaya ölçümlendirmeye, soyutlama yapmaya mecbur olduğumuzun mesajlarını vererek, bunlar içerisinde iletişim biçimlerini belirlemenin de büyük önem taşıdığını belirtildi. ‘‘İletişimin üst safhasını yaşamalıyız, bunun içinde iyi bir duruş, iyi bir soluk, iyi bir niyet olması gerekir.’’ diyerek, sevdiğimiz şeyi nasıl, ne şekilde ileriye götürebiliriz düşüncesini hep hayatımızda motto edinmemiz gerektiği paylaşıldı. 

Müzik, flüt tiyo dinletileri ve beden farkındalığı egzersizi ile devam eden seminer, Genç Kuşak Liderliği Gelişim Komitemizin misafirlerimize anı eşya hediyesi ve lokum takdim etmesi ile son buldu. 

Diğer İçerikler