BİZDEN HABERLER

Bu Sene, Kadınlar Günü 6 Mart’ Taydı

Bu Sene, Kadınlar Günü  6 Mart’ taydı
Bu Sene, Kadınlar Günü 6 Mart’ taydı

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi, Arya Kadın Yatırım Platformu, PWN (Professionel Woman’s Network), Weconnect International ve ÖZÜM 10.000 Kadın Komitesi; Kadınlar Günü için 6 Mart 2017 tarihinde Şişli Belediyesi, Nazım Hizmet Kültür ve Sanat Evi’nde bir araya gelerek bu seneki Kadınlar Günü’nü erken kutladı.

"Kadın Liderliğine Değişen Bakışlar" adı altında düzenlenen etkinlikte;  toplumsal, kurumsal, kişisel perspektiften geleneksel yapıya, bu yapıyı bozan kız babalarından, teknoloji sektöründeki ezber bozan çiftlere, kadın liderliğinde farkındalık ve ön yargıya, kadın örgütlerindeki etki, paylaşım ve networkün önemine değinildi.

Açılış konuşmaları Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Fazilet Patır ve Arya Yatırımcısı Münteha Adalı tarafından yapılan konferans, toplamda 3 panel halinde düzenlendi. İlk panelde, Tezmaksan Makina Sanayi Kurucusu Mustafa Aydoğdu ve Kızı Fatma Aydoğdu, Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampının Kurucuları Zehra Doruk ve Murat Küçükgirgin; Münteha Adalı moderatörlüğünde geleneksel bakışları konuştular. Mustafa Aydoğdu, kızının şirketinde çalışmaya başlamasıyla şirkette yaşanan dönüşümü anlatırken Murat Küçükgirgin ise Zehra Doruk’un kendi  hayallerini ayakları yere basan gerçeklere dönüştürdüğünü ve geleneksel yapıya birlikte karşı çıkma hikayelerini paylaştılar. İkinci panelde, dijital kız kardeşlik çemberi BinYaprak’ın ve TurkishWIN’in Kurucusu Melek Pulatkonak, PaYU’dan Gaye Ör, ScaleX Ventures Kurucusu Dilek Dayınlarlı ve yapay meme üreterek tüm Dünya’da cerrahların kadavraya ihtiyaç duymadan gerçek meme modeli üzerinden pratik yapmasını sağlayan ve aynı zamanda meme kanseri farkındalığı projesi başlatarak kadınlara “önce sen” diyen Surgitate Kurucusu Özge Akbulut, Arya Genel Sekreteri Deniz Duygu moderatörlüğünde kadın liderliğinde farkındalık üzerine konuştular. Tüm panelistler, kadınların iş hayatında üst düzeylerde yer almak için feminenliklerini kaybetmemeleri gerektiğinin ve kadın kimliğiyle iş hayatında yer alması gerektiğinin konuşmalarında altını çizerek vurguladılar. Etki, paylaşım ve network önemi anlatılırken 5 kadın komitesinin yöneticileri ile en son yayınladığı T-İnsan ile adı sıkça duyulan yayın evi sahibi Tuğba Dedeoğlu Demir moderatörlüğünde üçüncü panel gerçekleşti. Etkinlik son olarak, tüm konferans boyunca önemi vurgulanan speed networking ile sona erdi.

Bu kadınlar gününde “Birlikte büyüyoruz ve birlikte güçlüyüz.” Sloganı ile bir araya gelen kadınlar, kadın kadına dayanışmanın en güzel örneğini sergilediler.

Diğer İçerikler