BİZDEN HABERLER

Antalya'da Düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı Eurasia Airshow Ziyaretçilere Dün Kapılarını Açtı

Antalya'da Düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı Eurasia Airshow Ziyaretçilere Dün Kapılarını Açtı
Antalya'da Düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı Eurasia Airshow Ziyaretçilere Dün Kapılarını Açtı

Eurasia Airshow, uçuş kabiliyetlerini sergileyebilmeleri açısından yeterli altyapıya ve büyüklüğe sahip Türkiye’nin en işlek ilk üç havalimanından biri olan Antalya Uluslararası Havalimanı’nda 25 Nisanda ziyaretçilerine kapısını açan Eurasia Airshow 29 Nisan'a kadar sürecek ve havacılık ekosistemine yön veren 400 büyük şirket, 100'ün üzerinde ülkeden 150 sivil ve askeri delegasyon yer alacak, dünyaca ünlü akrobasi takımları da uçuş gösterileriyle boy gösterecek. Antalya Uluslararası Havalimanı içinde toplam 300 bin metrekarelik alanda, 50 bin metrekare kapalı alan, 65 chalet, 100’ü aşkın uçak için statik sergileme alanı bulunmakta. Fuarda, 100'ü aşkın ülkeden 100 binin üzerinde uluslararası sektör profesyoneliyle toplamda 500 bin ziyaretçinin ağırlanması da hedefleniyor.

Antalya’nın, Türkiye ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri olması fuara olan ilgiyi artırırken, G20 zirvesindeki uluslararası başarısı da bu önemli fuarın yine Antalya'da düzenlenmesine sebep oldu. EURASIA AIRSHOW, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Genel Kurmay Başkanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Türk Havayolları gibi önemli kurumların destek ve işbirlikleri ile gerçekleşti.

Eurasia Airshow, havacılık ve uzay sektörünün lider marka ve sanayilerini bir araya getiriyor.Sivil, ticari ve askeri havacılık markaları, üreticileri ve yan sanayi firmaları ile geniş bir katılımcı vizyonu olan Eurasia Airshow katılımcılarının yaklaşık % 70’i yurt dışından katılıyor. Şirketimiz UGM'de Ege Bölge Müdürlüğümüzün katkı ve çalışmaları ile Uluslararası Havacılık Fuarı Eurasia Airshow fuarına dahil olduk ve 218B No'lu Stand ile fuar alanında yerini aldı.

Diğer İçerikler