BİZDEN HABERLER

Akreditasyon Sürecini Başarıyla Tamamlayan Ugm Kimya Laboratuvarının Lansmanı

Akreditasyon Sürecini Başarıyla Tamamlayan UGM Kimya Laboratuvarının Lansmanı
Akreditasyon Sürecini Başarıyla Tamamlayan UGM Kimya Laboratuvarının Lansmanı

Ünsped Gümrük Müşavirliği 20.12.2022 tarihinde Genel Merkez Hizmet Binasında, sektörde bir ilki gerçekleştirerek 100 bin Euro yatırım ile 2020 yılında kurduğu kimya laboratuvarının lansmanını gerçekleştirdi. Şirket Ortağı Sn. Yusuf Bulut Öztürk ve UGM Genel Müdürü Sn. Rıza Mehmet Korkmaz’ın açılış konuşmalarını yaptığı lansmanda, Başkimyager Dr. Ayşe Özgür Özsar akreditasyon sürecine dair bilgilendirme sunumunu davetliler ile paylaştı.

Dış ticarete konu eşyanın; her türlü analizinin yaparak eşyanın tarife, kıymet, rejim, menşe, vergilendirme, ön izinler, standartlar, yasaklanma/kısıtlanma tedbirleri açısından durumu hakkında doğru ve sağlıklı bir değerlendirmelerin yapıldığı Laboratuvar, 13.12.2022 tarihi itibariyle Türkak denetimi sonucunda TS EN ISO/IEC 17025:2017 standardına uygun olarak akredite oldu. Bu vesile ile tekstil sanayi için önemli olan TS EN ISO 1833-11 Selüloz ve Polyester Liflerin karışımı (Sentetik ve doğal liflerin ayrımı) metodunda yetkinliğini kanıtladı. Bundan sonraki çalışmalarında ‘TSE EN ISO/IEC 17025 ‘‘Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği için Genel Gereklilikler’’ standardı esaslarına uygun olarak çalışmalar yürütülecektir.

Laboratuvarın sunduğu avantajlar ise: teknik yeterliliğin güvenirliği, sunulan rapor ve belgelerin ulusal ve uluslararası alanda resmi olarak tanınması, deney ve kalibrasyon hizmetlerinde seçme kolaylığıdır.

Diğer İçerikler