Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 21.02.2018 Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda “Sağlıklı İletişimin Temelini Sevgi, Saygı ve Samimiyet Oluşturur” konusunu işlemek üzere Vapurda Çay Simit Sohbet“  TV programının yapımcısı ve sunucusu, Ömer Medya” ve “Paradiso Film Prodüksiyon” Kurucusu  Sayın  Ömer ÖZTÜRK’ü misafir ettik.

Sayın ÖZTÜRK, insanın karakter oluşumunun ilk ailede başlayıp, kendimizi fark etme sürecimiz ile tamamlandığını belirterek, iletişim sürecinin sevgi ile temellendiğini iletmişlerdir. Samimiyetin insan hayatında her şey olduğunu ifade eden Sayın Ömer ÖZTÜRK, kişilerin çalışma ortamında samimi olabilmesi ve bunu yansıtabilmesi için mutlaka inisiyatif almaları ve özverili olmaları gerektiğine dikkat çekmiştir. 

Sevgimizi ve saygımızı göstereceğimiz alanların iletişimin temeli olduğunu aktaran Sayın ÖZTÜRK, hata yapma korkusunun bazen samimiyetimizi engelleyebildiğini ve hata yapmaktan korkmamamız gerektiğini,fakat  aynı konuda ders almadan yapılan hata tekrarlarının sıkıntı oluşturduğunu iletmişlerdir.

İnsanların seveceğiniz bir yönünü bulduğunuzda, onu önemsediğinizde ve önemsediğinizi hissettirdiğinizde samimisinizdir diyen Sayın ÖZTÜRK, iş hayatında rekabet ortamının kaçınılmaz olduğunu ve belki de kişilerin istemeyerek sevgi, saygı ve samimiyet duygularından uzaklaştığını ileterek sadece iş odaklı olmamamız gerektiğini, yeri geldiğinde sevgi, saygı ve samimiyeti hatırlamamız gerektiğini hatırlattılar.

Sevgi, saygı ve samimiyetin birbirinden ayrı kavramlar olmadığını ileten Sayın ÖZTÜRK, özel hayatımızda olduğu gibi  iş hayatında da o sihirli kavramları öne çıkarmamız gerektiğinin  altını çizdiler.

Seminerimiz toplu fotoğraf çekiminin ardından Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitesi'nin konuşmacımıza takdim ettiği anı plaketi ile sona erdi.