Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD) tarafından organize edilen "Yeni Dönemde Yeni Fırsatlar, Serbest Bölgeler Şehri Olarak İzmir” konulu panele katıldık. 2 Şubat Pazartesi günü, ESBAŞ Teknoloji Merkezi Konferans Salonu’nda  gerçekleşen etkinliğe İzmir’den ve bölgeden geniş yelpazede katılımın olduğu panelde,  açılış konuşmalarını sırası ile ESİAD  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güçlü, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Yardımcısı H. İbrahim Gökçüoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yaptı.

Açılış konuşmaları sonrası gerçekleştirilen panelde ise, Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu moderatörlüğünde Cihan Türsen (Serbest Bölgeler Şehri İzmir Komite Başkanı), Zübeyde Solak (Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı), Eyüp Sevimli (İZBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı), Bilgen Salih Narlı (Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamaları Derneği Başkanı) ve Dr. Faruk Güler (ESBAŞ CEO) konuk konuşmacı olarak yer aldı.

Panelde, İzmir’in Serbest Bölgeler şehri olarak konumlandırılması, Serbest Bölgelerden neler beklendiği, Türkiye’de Serbest Bölge Mevzuatı, Bakanlığın yeni Serbest Bölgeler vizyonu ve İzmir’in bu vizyon içindeki yeri gibi Serbest Bölgeler için hayati önem taşıyan birçok konu hakkında sunumlar yapıldı, görüşler aktarıldı. Panele Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız  Mustafa Sağdıç ve İzmir Bölge Müdürümüz İlker Sarıbaş katılmışlardır.