Çalışan İletişimi ve İşyeri Mutluluğu Komitesi öncülüğünde 21 Temmuz 2016 tarihinde Beyfotoder (Beylikdüzü Fotoğraf Derneği) Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Serpil Kütüklü ile Beyfotoder
(Beylikdüzü Fotoğraf Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitim Komisyon Başkanı Sayın Yaşar Selim katılımıyla gerçekleşen "İş ve Sosyal Hayat Dengesi ile Mutlu Olmak" konulu seminerde, iş ve özel yaşantı arasındaki başarılı dengeyi kurarak, hem iş hayatında verimli olabilmenin, hem de özel yaşamda mutluluğu ve huzuru yakalayabilmenin önemine vurgu yapıldı.


Hobi edinmenin çalışanların kişisel gelişimleri kadar ruh ve beden sağlıklarını korumada da büyük önemi olduğuna dikkat çeken Sayın Serpil Kütüklü, verimli ve mutlu çalışanlar olabilmek için meslek körlüğü yaşamamak için algıyı yönetmek ve öfke kontrolü sağlamak için ve de en önemlisi işimizi iyi ve kaliteli yapabilmek için herkesin bir hobisi olması gerekliliğinin altını çizdi.

Sanatsal değer taşıyan uğraşıların, sağ beyni etkin kullanarak, duygusal zekayı geliştiren, kişiyi stresten arıtan, pozitif duygular oluşturan, odaklanma ve konsantrasyonu artıran pek çok önemli etkisi olduğu belirten Sayın Kütüklü, bireyin zihninin aktif olarak kullanmadığı diğer bölgelerini kullanarak, kaybettiği dengeyi tekrar sağlamaya başlaması ile rahatlamaya başlayacağını belirtti.

Sözü alan, Sayın Yaşar Selim Özyalım ise konuşmasında, hobilerle kişilerin stresi yönetebileceklerinden bahsederek popüler hobiler arasında yer alan fotoğrafçılık sanatına değindi. İşimiz ile fotoğrafçılık sanatı arasında köprü kuran özel örneklemeler yaptı. Seminer, Hissedarımız Sayın Yusuf Bulut Öztürk tarafından konuşmacılara plaket takdiminin ardından hatıra fotoğrafları çekilerek son buldu.