15.08.2018 tarihinde 12.00-13.00 saatleri arasında MHÜ Konferans Salonu’nda Genç Girişimci & Sosyal Sorumluluk Elçisi Sayın Elif ABACI tarafından " Türkiye'nin Geleceğini 25 Milyonluk Yaratıcı Kuşak Belirleyecek. Onlar; GENÇ, DİNAMİK, YARATICI VE ÖZGÜR BİR KUŞAK!" konulu seminer verildi. 

4 Ekim 1995 ‘te İstanbul’da doğduğundan orta ve lise eğitimini FMV Ayazağa Işık Lisesi’nde tamamladığından ardından da St. Clare’s Oxford ve Roedean Moira House’ta aldığı dil eğitimlerinin onu İngiltere’de alacağı üniversite eğitimine yönlendirdiğinden bahseden Sayın ABACI, annesinin ve dedesinin Opera Sanatçısı olması sebebiyle sanata karşı bir ilgisinin olduğunu ve bu ilgininde lise döneminde fotoğraf branşına ilgisi ile ortaya çıktığını aktardı. 

IFSAK; İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği’nin ‘Temel Fotoğraf’ eğitimini 14 yaşında tamamlayan Sayın Elif ABACI, yine o yıllarda sosyal sorumluluk alanına da ilgisinin olduğunu keşfederek ilk deneyimi olan Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Koruma Vakfı’ nı ziyaret etme girişimini hayatının öncesi ve sonrası olarak tanımlamıştır.

İçimde her zaman hayata geliş amacımı temsil eden gücü aradım ve bu gücü elimin, gözümün değebildiği, kalbimin hissedebildiği pekçok insanda buldum diyerek sosyal sorumluluğa, topluma ve insana  verdiği değerin altını çizdi.  14 yaşında başlamış olduğu bu yolculuğa 18 yaşına gelene kadar ara vermeden devam ettiğini söyleyerek, bilgi birkiminin ve deneyimlerinin 2013 - 2014 yıllarında girmek istediği üniversitede Fotoğraf Sanatındaki eğitimine seçilmesi konusunda katkısı olduğunu açıkladı. 2014 yılında kendini ve sosyal sorumluluk alanını yansıtan belge/portfolyo çalışmalarıyla resmen Westminster Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi oldu.

İngiltere’de almış olduğu eğitimle beraber Londra’daki ilk senesinde freelance bir şekilde profosyonel olarak mesleğini yapmaya başlağını aktararak, Y kuşağı olmanın hayatına ne kadar anlam kattığından ve düşünce sistemini ne kadar çok değiştirdiğinden bahsetti.

Y Kuşağı olarak söyleyebilirim ki, yeniliklere her zaman açığız, özgür düşünebiliyoruz ve çok yönlüyüz böylelikle de iş hayatımız ve özel hayatımız arasındaki ilişkiyi iyi şekilde dengeleyebiliyoruz. Ve hatta karşımıza çıkan fırsatları kaçırmıyor ve mutlaka değerlendiriyoruz diyerek bu konudaki düşüncelerini aktardı. 

Y kuşağı olmanın hayatındaki etkilerini gerçekleştirmiş olduğu projeler ile özetleyen Sayın ABACI, nereden başlayacağınızı düşünerek zaman kaybetmeyin, hemen başlayın, gerçekten insanlara ulaşmak istediğiniz zaman, onların ne kadar hızlı şekilde önünüze çıktığını göreceksiniz. Hayata geliş amacınızı bulmaya çalışın. En mutlu hissettiğiniz, yapmaktan keyif aldığınız şey her neyse ona yoğunlaşın. Hayatınız boyunca tek bir kanala sabit kalmayın. Ufkunuzu genişletin, merak ettiklerinizi araştırın, paylaşın, değer verdiklerinizle vakit geçirin, insanların size nasıl davranmasını bekliyorsanız karşı tarafa da o şekilde davranın. Sevgi paylaştıkça çoğalır, bunu unutmayın! Etrafınızda sizin kadar şanslı olamayan insanları es geçmeyin  diyerek Y Kuşağına önerilerde bulundu.