Sayın Müşterilerimiz ve STK Temsilcileri, 


Ekte göreceğiniz şekilde Ulaştırma Bakanlığımız acilen bir min/max ücret tarifelendirmesi devreye alıp, sizlerden gayri meşru olarak talep edilen ücretleri meşrulaştırma çalışması yaptı. Esasları bile belirlenmemiş olan bu şirketlerin alacağı ücretler için HEMEN esasları 6 ay içinde belirlenecek şekilde bir yönetmelik yayınlayacaklar ve sizden alınan haksız ücretlere kılıf bulunmuş olacak.

Buna Uluslararası Anlaşma, Avrupa Birliği uyumu, Ticaret Kanunumuzda yeri olmayan Taşıma İşi Organizatörü diye de bir isim vererek, kanunlar karşısında yükümlülük ve sorumluluklarını hiçe sayacaklar. Çünkü kanunlarda böyle bir vasıf yok. Bukalemun ücretleri alsın diye bukalemun şirketler oluşacak. Ekonomi Bakanlığımız ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın karşı olmasına rağmen hazırlandı ve yılbaşı tatili boşluğunda devreye girecek. Ocak ayının 10'una kadar itiraz süresi tanındı. Eğer itiraz oluşmaz ise yayınlanıp devreye girecek ve ihtilaflar sizlerin paranızla çözülmüş olacak. Haksız talepler haklı zemin ile alınır olacak ve bunların artışına da katlanacaksınız.


Seçim sizlere ait, isterseniz bu yönetmelik yayınlanmadan önce Ulaştırma Bakanlığına ekte örneği bulunan itiraz yazısını gönderin, isterseniz bekleyin ve her tür maliyete torunlarınız dahil katlansın. 


Artık işlerinizde çok çok çok başarı dilemekten başka çaremiz olmayacak, çünkü maliyetleriniz dünyadaki rakiplerinizden 3 kat fazla.


Dilekce_25122017-22

TAŞIMA İŞLERİ ORGANİZATÖRLERİ TASLAK YÖNETMELİĞİ-22