UGM Sosyal Sorumluluk Komitemiz, 'Temizlik İmandandır' Hadisi Şerifinden yola çıkarak "Sihirli Dokunuşlar" isimli cami temizleme projelerini 02.12.2017 tarihinde cumartesi günü saat 09.00’da Çırpıcı Mahallesi, Zeytinburnu mevkiinde yer alan Köşeli Cami’nde gerçekleştirdi.

Dinimiz manevi temizlik kadar maddi temizliği ile de öne çıkarmakta, önemsenmektedir. Maddi temizlik türleri; beden, elbise, çevre, sokak, cadde vb. temizliği olduğu gibi kalp ve ruh temizliği gibi manevi temizliği de içermektedir. Bundan yola çıkarak, beynimizi ve kalbimizi her türlü kötü duygu ve düşüncelerden arındırmak ve bunların yerine iyi duygular yerleştirmek adına Sosyal Sorumluluk Komitemiz sosyal dayanışma ve barışın sembolü olan camilerimize dikkat çekmeyi amaçladı.

Sosyal Sorumluluk Komitemiz hem manevi hem de maddi yönden bir anlam taşıyan cami temizliği projeleri ile, madden manen temizlik olgusunu hatırlatmak, yaşamak ve de yaşatmak istedi. Bu anlamda da komite üyeleri ve de şirketimiz çalışanları, katma değeri yüksek bir farkındalık projesini hayata geçirdi.