12.09.2018 tarihinde Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitemizin öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında Genel Merkezimiz MHÜ Konferans Salonumuzda ‘Ritimlerin Motivasyon ve Performans Üzerindeki Etkileri’ konusunda bilgilendirme yapmak üzere Cep Sahne Perküsyon Grubu’nu ağırladık.

Cep Sahne Perküsyon Grubu eğitimcisi Sayın Barış BAHÇECİ, 14 kişilik ekip yolculuklarının, 3 sene öncesine dayandığından bahsederek, çalışmalara Latin perküsyonu adı altında başladıklarından bahsettiler.

Ritim grubunun düzenli olarak toplandığını ve iyi çalıştığını görünce Sayın BAHÇECİ, üzerine bir de vokal grubunu eklediğini ileterek, perküsyonun kısaca tanımını yaptı. 

Çaldığımız patenlerin üzerine şarkıları da ekledik. Müziğe nasıl başladık? Birazcıkta ondan bahsetmek istiyorum. Hepimiz müzisyen değiliz, çoğumuz iş hayatında farklı parkurlardayız. 

Perküsyonun, vurmalı müzik aletleri ailesine üye olan tüm enstrümanların genel adı olduğunu, baget, fırça ve benzeri donanımlarla çalınabildiğini, elle de icra edilebildiğini aktarmışlardır.

Perküsyonun bilinen en eski müzik yapma aracı olduğu bilgisini veren Sayın BAHÇECİ, perküsyonun öncelikli olarak ses olduğundan, sesten sonra da perküsyon yani vurmalı çalgılar olarak kabul edildiğinden ve kelime kökeninin de Latince olan perküsyon adını aldığından bahsetmişlerdir.

Biz neden perküsyon ile uğraşıyoruz diyerek perküsyonun, iletişim kurmakta, kişileri tanımada, ekip çalışmasında, işi iyi yapmada çok büyük etkisinin ve katkısının olduğunu aktararak sözü Cep Sahne Grup üyesi Sayın Çiğdem DÖNMEZ’e bırakmışlardır. 

Sayın Çiğdem DÖNMEZ, Fizik Tedavi Uzmanı olduğunu aktararak, perküsyonun hayatına büyük bir renk kattığını düşündüğünü bizlerle paylaştı. 

Perküsyonun müthiş bir takım oyunu olduğunu aktaran Sayın Çiğdem DÖNMEZ, iş verimini çok iyi artırdığından ve çalışmalarına büyük bir heyecan ve adrenalin kattığından bahsetmiştir. 

Buluşma, Cep Sahne Perküsyon Grubu’nun performans dinletisi ile son buldu. Buluşmanın sonunda, misafirimize lokum ve fincan takımı, Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitemizce takdim edildi.