Ünsped Çalışan İletişimi ve İşyeri Mutluluğu Komitesi öncülüğündeAydınlatma Buluşmaları kapsamında 08.11.2017 Çarşamba günü 12.30-13.30 saat aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda " Güçlü İletişimde Altın Kural: Samimiyet ve Hitaptır "konusunu işlemek Kişisel Gelişim Eğitmeni Sayın Ümit Hakan BOZKURT misafirimiz oldu.

Seminere tanıtım filmi ile başlayan Sayın Hakan BOZKURT, hayat, vicdan, vefa konularına değinerek, hayatın silgisinin ve provasının olmadığını, ilişkilerde çok fazla ön yargının var olduğunu, önemli olanın son yargı olduğunu, birisi değişmek ve gelişmek istemiyorsa ona yardımcı olamayacağımızı, sesin,konuşmanın, bakışın, yürüyüşün kartvizitimiz olduğunu belirterek, iletişimin önceinsanın kendisinde başladığını vurgulamışlardır. Özel hayatımızı çok iyi seçtiğimizde, bize negatiflik veren unsurlardan uzaklaştığımızda, layık olana dozunda sevgive saygı gösterdiğimizde mutlu olacağımızı ve mutlu edeceğimizi iletmişlerdir.

İşyerinde ve sosyal yaşamda iletişimdeyken kullandığımız dil kalıbıve olumlamanın önemine değinen Sayın Bozkurt, ' Hoşgeldiniz, Nasılsınız? Yapabilir misiniz? İyi ki varsınız, Günaydın, Teşekkürler, Yardım edebilirmiyim?' kelime ve cümlelerinin çok sihirli olduğunu birçok kapıyı açtığını bildirmişlerdir.

İşyerlerinde çalışma arkadaşlarımızı kendimizin seçemediğini doğal olarak anlaşamasak da saygılı olmamız gerektiğini, şirket stratejilerinin gerçekleştirilmesinde ortak payda da buluşarak, ben değil, biz olarak hareket etmemiz gerektiğini,bunun bir takım oyunu olduğunu aktarmışlardır.

Sayın BOZKURT'a,  anı plaketi takdimi Çalışan İletişimi ve İşyeri Mutluluğu Komitemizce takdim edilmiş olup toplu fotoğraf çekimi ile buluşmamız sona erdi.