05.04.2018 tarihinde şirketimiz Genel Merkez MHÜ konferans Salonu’nda Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında İş adamı Sayın Ataman ÖZBAY misafirimiz oldu. 

Hayatında sahip olduğu tüm başarıları ufkunun geniş olmasına, girişimci olmasına, çok çalışmaya ve asla pes etmemeye borçlu olduğunu dile getiren Sayın Ataman Özbay,yine başarısının en büyük nedenlerinden birini kendinden büyük insanlarla birlikte zaman geçirmeye, onların konuştuklarını can kulağı ile dinlemeye ve öğrendiklerini hayatına entegre etmeye borçlu olduğunu söylediler.

İzmit'in küçük bir mahallesinde gariban bir ailenin çocuğu olarak doğan, bursla okuyan, cebinde parası olmadan evlenen ve ilk işini kuran bir "girişimci"nin insanı şevke getiren yaşam öyküsünü dinledik Sayın Atabay'dan. Türkiye'nin ilk ıslak mendil markası olan, bugün 65 ülkeye ihracat yapan, 8'inde pazar lideri olan Uni'nin kurucusu, nam-ı diğer "mucit" Ataman Özbay; cesaret, tutku, çalışkanlık, vizyonerlik ve proaktif kişilik özelliklerine sahip olan gerçek bir girişimcinin portresini sundu bizlere. İnsan isterse neleri başarabilir, neler yapabiliri gözler önüne seren Özbay, istemekle, inançla gelen önemli başarı örneklerinden.

Bugün önünü en iyi şekilde görebilmek, en doğru yolu bulabilmek, geleceğini en iyi ve en doğru şekilde planlamak çabasında olanlara, tek öğüdünün hayat arkadaşları ve eşlerini iyi seçmelerini, yan yana, iletişim halinde olarak değerli hanımlarını bir hayat rehberi olacak şekilde taçlandırmalarını ifade ettiler. Bugünkü başarısının tek sırrının; eşi ve ailesi olduğunu ileten Sayın Özbay, Konferans Salonunu dolduran dinleyicilerine " Her başarılı erkeğin arkasında değil YANINDA BİR KADIN vardır " yazılı karanfiller hediye etti.

Seminerimiz, toplu fotoğraf çekiminin ardından Kadın Liderliği Gelişim Komitesi’nin konuşmacımıza takdim ettiği anı plaketi ile sona erdi.