Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde 30 Haziran 2016 tarihinde UGA Öğle Sohbetleri kapsamında Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi, MHÜ Konferans Salonu’nda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'nda İcra Kurulu Üyesi / İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul'um Kurumsal Hediyelik Eşya şirketinin kurucusu Sayın Emine Çınar Akalın tarafından "Kadın ve Güç: Liderlik ve Etki Yolunda Bariyerleri Aşmak" konulu seminer gerçekleşti.

Seminerde, Sayın Akalın; yaptığımız her işte başarılı olmamız için işimizi severek yapmamız gerektiğini, hedeflerimizi belirlememizin ve bu hedefler doğrultusunda kararlı ve azimle yolumuza devam etmemizin önemini, asla pes etmeyip vazgeçmeyerek başarıya ulaşabileceğimizin altını çizmişlerdir. İş ve sosyal hayat dengesinin nasıl sağlandığı konusunda kendi hayatından da örnekler veren Sayın Akalın, kendimizle sürekli yarış halinde olmamızın, tecrübeleri çevremizle paylaşmamız ve başarılı olanları desteklememizin gerekliliğine de değindi.

Nasıl başarılı olunur? İş hayatında başarılı olmak için nasıl bir karakteristik özelliğe sahip olunması gerekir? Gibi başlıkları anlatan Sayın Akalın, sabırla, kararlı olarak ve insanın kendisini tanımasıyla, severek yaptığı tüm işlerde başarıyı yakalayabileceğini ve verimli olabileceğini vurguladı. Seminer sonunda kendisine Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Sayın Fazilet Patır tarafından plaket takdim edilerek , komite üyeleri ve kadın çalışanlarla çekilen anı fotoğraflarının ardından seminer son buldu. Gerçekleşen seminere, kadın ve erkek, çalışan ve yöneticilerimizin katılımı ve ilgisi yoğundu.