Dünya Engelliler Günü, insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken günlerden biridir. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır.Hedefimiz, engellilerle ilgili temel insan hakları çerçevesinde, fırsat eşitliği sağlanarak, ayrımcı uygulamalara yer vermeksizin engellilerin üretken, istihdam edilen, saygıdeğer ve eşit haklara sahip birer birey olarak toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamaktır.

Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür.

Bu günün amacı, engellilerin sorunlarının çözülmesinde ve önlerindeki engellerin kaldırılmasında yetkililerin dikkatlerini çekerek, toplumda engellilere karşı pozitif bir ayrımcılık oluşturabilmektir.Buradan yola çıkarak şirketimizde bu özel haftaya dikkat çekmek için bir organizasyon gerçekleştirdik.Geleneksel hale getirdiğimiz bu organizasyonu çok kıymetli çalışanlarımız ile yaptık.

Umudumuz, engelli insanlarımızın her türlü imkan ve hizmete herkes kadar ulaşabildiği bir Türkiye ve Dünyadır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli olduklarını göstermeliyiz.Dünya Engelliler Haftası’nı bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması temennisiyle kutluyoruz.

 

Engellilik, utanılacak, hayata küsülecek, saklanacak, gizlenecek bir durum değildir. Hiç kimsenin, ileride engelli olmamak için bir garantisi yoktur. O nedenle engellilerimizin sorunlarını paylaşmak hepimizin görevidir.