COVID-19 İÇİN ALINAN TEDBİRLER

Tüm personel ile ziyaretçi ve tedarikçilerin şirkete girişlerinden önce ve gün içerisinde ateşi yüksek çıkanların tespit edilmesi, sağlık kuruluşlarına sevki amacıyla temassız ateş ölçer ile vücut ısıları ölçüldü. Yüksek ateş vakalarında kullanması için ayrı bir izole oda tahsis edildi.

Bina girişlerine dezenfektan paspaslar ve el dezenfektanları yerleştirildi. Dışarıdan gelen kişilerin bina içine girmeden önce mecburi olarak kullanması sağlanıyor.

Turnike ve elektronik kilit sistemlerinin temassız kullanılması için tüm personele çipli kart teslim edildi. Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde hareket edildi. Mevcut acil eylem ve risk değerlendirme planları güncellendi.

İş sağlığı ve güvenliği kurulumuzun aldığı kararla 28.01.2020 tarihinden itibaren, sahada çalışan personelimize, şubelere ve genel merkezimizde çalışanlarımıza maske, eldiven, tam koruma gözlük, iş tulumu ve el dezenfektanı temin edilerek gönderildi.

Koronavirüs hakkında personelimize kapsamlı bilgilendirme yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu broşürler görünür yerlere asıldı.

Şirkette düzenlenen toplu eğitim ve toplantılar iptal edildi. Yapılması zorunlu eğitim ve toplantılar sistem üzerinden uzaktan yapıldı.

Evde çalışma imkânı olan personelin evde çalışmalarına olanak sağlanarak personel sayısı azaltıldı, Ofislerde çalışan sayısı ve yoğunluğu azaltıldı. Sosyal mesafe kuralına uyuldu.