23.05.2018 tarihinde şirketimiz Genel Merkez MHÜ konferans Salonu’nda Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında  Pro-Tek Analytical & Industrial  Systems Limited Danışmalık Şirketi İletişim Uzmanı ve aynı zamanda  Kurumsal Danışmanlık, İletişim Ustalığı, Başarı Psikolojisi konularında eğitimler veren Sayın Haluk KARA ''Hayatın ve İlişkilerin Anlam Penceresinde, Etkili İletişimin Yasaları''  konusunu işlemek üzere misafirimiz oldu.

Sayın KARA, İletişim ve iletişim sürecinden ne anlamak istediğimize, iletişim ustalığındaki süreçlerin yönetimine değinerek, insanoğlunun yaradılışı itibari ile çözümü çok yanlış yerde aradığını ilettiler. İletişim kararlarında öncelikle insanın A'dan Z'ye kendini tanıması gerektiğini söyleyerek, kendimize mutlaka 'Ben bugünden yarına iletişimi nasıl anlıyorum? sorusunu sormamızı ve karşılığında da problemleri karşı tarafta aramamamız gerektiğine dair ipuçlarında bulundu. 

İşin içinde ego aktifse, duyguların ve bilincin kapandığı sürecin başladığını aktaran Sayın Haluk KARA, insanın hayatındaki somut yasaları görmesi gerektiğinin altını çizerek, deneme - yanılma yöntemi ile yanlışla doğruyu ayırt edebileceğimizi bu sayede de gerçeğe ulaşarak, bizi hataya yönlendirecek kararlardan uzaklaşabileceğimizi aktardılar. Deneyimi gelecekle ilgili süreçlerde kullanarak bir stratejiye dönüştürebileceğimizi ileten Sayın KARA, insanoğlunun gerçeğe odaklı bir dizayn ile yaratıldığını bu sebeple de aklı ve duyguları arasında doğru dozajı ayarlaması gerektiğini bildirdiler.

Bilinci ve aklıyla meselelerin özünü çözen insanın hayatını da doğru bir şekilde idame ettireceğinin altını çizen Sayın KARA, varlığı ile insanların doğru kararlar verebiliyor olması gerekir diyerek gerçeği bulamayan bir insanın sahte olanla hayatını devam ettirmek zorunda kalacağını iletti. 

Seminerimiz, toplu fotoğraf çekiminin ardından Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitesi’nin konuşmacılarımıza takdim ettiği anı plaketi ile sona erdi.