30 Mayıs 2018 tarihinde 12.00-13.00 saatleri arasında MHÜ Konferans Salonu’nda Boğaziçi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Türkçe Öğretim Görevlisi Sayın Bedri SELİMHOCAOĞLU tarafından "Çalışan İletişiminde Edebi Dil" konulu seminer verildi.

"Tatlılıklar" diyerek sözlerine başlayan Sayın SELİMHOCAOĞLU, mutluluğun bir seçim olduğunu belirterek, çalıştığımız işte mutlu olmanın, günümüzü verimli geçirmek için oldukça önemli olduğunu iletti. Mutluluğun düşüncelerimizin niteliğine bağlı olduğunu aktararak, insanların; tavırlarını değiştirerek, içten yaşayarak mutluluğu yakalayabileceğini ve bununla ilgili ilk adımı gerçekleştirebileceğini söyledi. 

Sayın Bedri SELİMHOCAOĞLU, insanlar her yerde duygu olarak, düşünce olarak birbirlerine dokunamıyor. Sizi siz yapan, evde gösteremeyeceğiniz çoğu değeri, yeteneği ve farkındalığı aslında işinizde gerçekleştiriyorsunuz diyerek bir işin parçası olmanın verdiği hazzı bizlere aktardı. Bununla beraber, tek düze düşünmememizin, kişilikli ve karakterli olmamızın, kendimizi tanımamızın ve yapabileceklerimizin farkında olmamızın temelinin ‘Hal dilinden anlamak’ olduğunun altını çizmişlerdir.

İnsan ilişkilerinden bahsedeceksek rahat bir ortam yaratmak önemli olduğunu, iş yerinde mutlu olmak istiyorsak, tartışmanın olumsuz anlamı ‘kavga’ kelimesini lügatımızdan  çıkartmamız gerektiğini,  bu nedenle birisi ile olumsuz uğraşacağımıza kendimizi ve birbirimizi geliştirmenin yollarını bulmamız gerektiğini  dile getiren Sayın SELİMHOCAOĞLU, iş yerinde gerçek makamın iletişim kurarak mümkün olabileceğini belirtti. 

Seminerimiz, toplu fotoğraf çekiminin ardından Çalışan İletişimi ve İş Yeri Mutluluğu Komitesi’nin konuşmacılarımıza takdim ettiği anı plaketi ile sona erdi.