26.09.2018 tarihinde Genel Merkezimiz MHÜ Konferans Salonu’muzda moderatörlüğünü Avea Executive Kurucu Ortağı Sayın İnci ÖZKUL’un yaptığı seminerimize " Erkeklerin Dünyasında Kadın Ağırlığı Artıyor mu?" konusunu işlemek üzere Armed Güvenlik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı / Film Yapımcısı Sayın İbrahim Yılmaz’ı davet ettik.

Sayın YILMAZ, kısaca kendisinden bahsederek, kadınların iş hayatında erkekler gibi neden erken yaşta girişimciliğe adım atamadığını, kadının iş hayatındaki adaptasyonunun gecikmesi, bu süreci kolaylaştırmayan Yöneticilerle, çocuğuna ve ailesine verdiği öncelikten ötürü girişimcilik ruhunu geç yakalaması ile açıkladı. 

Kadınların, iş hayatında karşılaştıkları zorluklardan dolayı hayata geç atıldığını aktararak, erkeklerin hakim olduğu Ulusal ve Uluslararası şirketlerde ve örgütlerde CEO, Ülke başkanı, Genel Müdür, Danışman gibi üst düzey pozisyonlara kadınların nasıl geldiğinden ve bununla ilgili nasıl mücadele ettiğinden bahsettiler. 

Sayın YILMAZ, kadınların duygusal zekalarıyla iş hayatına farklı bir bakış getirdiklerini ileterek, bir yerde kadın duruşu, kadın hassasiyeti varsa o iş daha büyük ve daha başarılı olur çünkü duygusal zekanın öne çıkan bir liderlik özelliğidir ve bu özellikte kadınları lider pozisyonlara yükselme konusunda destekler mesajını verdi. 

Kadınların ev ve aile sorumluluklarının birincil öncelik olarak görmesinin iş hayatında sorunlar yarattığından bahseden Sayın YILMAZ, kadının iş hayatı içindeki dezavantajlı konuma düşmesine neden olan ayrımcılıkların ortadan kaldırılması, kadının iş hayatına yönlendirilmesi ve desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Buluşma, interaktif bölümün ardından Kadın Liderliği ve Gelişim Komitemizin misafirimize takdim ettiği lokum ve fincan takımı ile son buldu.