2015 yılında Başkanlığını ülkemizin yaptığı G20 ile OECD tarafından 5'incisi düzenlenen 'Yolsuzlukla Mücadele Konferansı'nın bu seneki konusu 'İş Hayatının Odağına Dürüstlüğü Yerleştirmek' idi.

'Yolsuzlukla Mücadele Konferansı' 6 Mart'ta İstanbul Tarabya Otelinde gerçekleştirildi. Konferansa yerli ve yabancı bir çok iş adamı, akademisyen ve sivil toplum temsilcileri katılım gösterdi.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, Koç Holding CEO'su Turgay Durak, Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Finansbank CEO'su Ömer Aras gibi Türk iş dünyasının tanınmış simaları ile sanayici ve işadamlarını temsil eden TUSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes ile MÜSİAD'ın Başkanı Nail Olpak' ın  da dahil olduğu etkinliğe Hissedarımız Yusuf  Bulut Öztürk, CFO' muz Celalettin Güleryüz ile Kamu İlişkileri Yöneticimiz Mahmut Yahya Durusu da katılım gösterdi. 

'Özel Sektörde Şeffaflık ve Dürüstlük' konusu 4 panelde farklı yönleri ile ele alındı. Ilk panelde şeffaflık ve dürüstlük önlemleri almanın maliyeti ile bunların faydaları karşılaştırıldı ve iş dünyasının ileri gelenleri tecrübelerini katılımcılar ile paylaştı. İkinci panelde  hızlı büyüyen şirketlerin karşılaştıkları tehlikeler ve  dikkat edilmesi  gereken hususların neler olduğu paylaşıldı. Üçüncü panel de ticari ve iktisadi hayatta dürüstlük ve şeffaflık ortamının nasıl oluşturulabileceğine yönelik iyi ülke uygulama örnekleri katılımcılarla paylaşıldı.  Dördüncü panelde, panelistler, son dönemde ortaya çıkan güncel sorun alanları ve bunlara yönelik etkili çözüm önerileri üzerine kişisel görüşlerini aktardı. 

Kapanış bölümünde ise G20 Sherpası Gabriella Ramos, B20 Türkiye Sherpa'sı Sarp Kalkan ve Başbakanlık Başmüfettişi Mete Demirci konferans sonuçlarını katılımcılar ile paylaştı.