Logo_main
ARA
Kadın Liderliği

 

 Bir İş Kadınının Liderlik Çantası Konusunu ASO Company Yönetici Ortak –PWN İstanbul Genel Sekreteri Sayın Aylin SATUN OLSUN ile İşledik

09.06.2018 tarihinde 09:30 – 12:30 saatleri arasında Genel Merkezimiz Manolya Toplantı Odasında ‘Bir İş Kadınının Liderlik Çantası’ konusunu işlemek üzere bir araya geldik. Birbirimizi tanıyor muyuz? Ya da şimdiye kadar hiç kendi değerlerimiz hakkında düşündük mü? sorularını yönelterek sunumuna başlayan Sayın Aylin SATUN OLSUN, kadın çemberlerine, paylaşıma ve birlikte öğrenmeye vurgu yaparak, çevremizde gördüğümüz liderlik tarzına ve üzerimizdeki etkilerine, liderliğe genel yaklaşıma ve özelliklerine dair aktarımda bulundu.

 

16 Mayıs 2018 Tarihinde " Kadın İnsanın Annesidir / İki Kadın=1 Anne " Semineri Gerçekleşti

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi, 23 Mayıs 2018 tarihinde Güneş Umuttur / Anneanneler Grubunu , Down Cafe Çalışanı Anneler ve down sendromlu çocuklarını Anneler Günü münasebeti ile Aydınlatma Buluşmalarına misafir etti. 

 

09 Mayıs 2018 Tarihinde Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında  " Her Başarının Kendi Hikayesi Vardır " Konulu Seminerimiz Gerçekleşti

Profesör Dr. Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ'den oldukça keyifli sunumuyla yaklaşık 1 saat  hayat hikayesini, başarı adına atılması gereken adımları, hayat adına birkaç ipucunu dinledik.10 kardeşli bir ailenin içerisinden çıkıp da bugün Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde, Rektör Yardımcılığı yapan, ardından da Kadir Has Üniversitesinde Rektör olan bir kadının hikayesini dinledik buluşmamızda.1963 Of – Trabzon doğumlu Prof. Sayın M. Sondan Durukanoğlu Feyiz, 10 kardeş hem de 8’i kız olan bir ailenin, bir dağ köyünde dünyaya gelmiş çocuklarından biri. 10 kardeş ama 10’u da üniversite mezunu bir aile.

"İş Hayatında Kadın Beyni ve Duygularının Yönetimi" Semineri Gerçekleşti

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde, Ünsped Gelişim Akademizi UGA işbirliği ile, 05 Mayıs 2018 tarihinde Cumartesi günü 09.30-12.30 saatleri arasında Genel Merkez MHÜ Konferans Salonu'nda Profesyonel Koç & Eğitmen Sayın Aslı Kösedağ ile "İş Hayatında Kadın Beyni ve Duygularının Yönetimi" semineri gerçekleşti.

18 Nisan 2018 - Aydınlatma Buluşmaları - Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Evsahipliğinde, Avea Executive Kurucu Ortağı Sayın İnci ÖZKUL'un moderatörlüğünde, Bürotime Ofis Mobilyaları'ndan Sayın Esin Tosunoğlu ve Ogliv - Gilan Mücevherat'tan Sayın Ferhan Geylan'ın Anlatımlarıyla "İşverenlerin Bakış Açısından Türkiye'de Kadın İstihdamı" Konusunu İşledik

18 Nisan 2018 tarihinde şirketimiz Genel Merkez MHÜ konferans Salonu’nda Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında Avea Executive Kurucu Ortağı Sayın İnci ÖZKUL'un moderatörlüğünde, Bürotime Ofis Mobilyaları'ndan Sayın Esin Tosunoğlu ve Ogliv - Gilan Mücevherat'tan Sayın Ferhan Geylan'ın Anlatımlarıyla "İşverenlerin Bakış Açısından Türkiye'de Kadın İstihdamı" Konusunu işledik.

 

 

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında Yaşam Koçu, Hayat Tamircisi Sayın Dilek Mirza ÇELİK Misafirimiz Oldu

11.04.2018 tarihinde şirketimiz Genel Merkez MHÜ konferans Salonu’nda Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında Yaşam Koçu, Hayat Tamircisi Sayın Dilek Mirza ÇELİK ‘’Yönetmek mi, Yönetilmek mi?’’ konusunu işlemek üzere misafirimiz oldu. 

 

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında İş adamı Sayın Ataman ÖZBAY Misafirimiz Oldu

05.04.2018 tarihinde şirketimiz Genel Merkez MHÜ konferans Salonu’nda Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında İş adamı Sayın Ataman ÖZBAY misafirimiz oldu. 

 

"Hayatımıza +1 Değer Kattığınız İçin Teşekkür Ederiz"  Temalı Plaketimizi Teslim Aldık 

Dünyada ve Türkiye'deki DS ile ilgili güncel gelişmeleri çok yakından takip eden, Down sendromunu duyurmak, toplumsal farkındalığı yükseltmek için sürekli çalışan, ülke genelinde aile ve uzmanlara destek verebilen ve o bölgedeki destek kuruluşlarına nasıl ulaşılabileceği konusunda yönlendirebilen ve böylece tüm kurumlarla işbirliği içinde çalışmayı amaçlayan bir misyon üstlenen, yani esas olarak toplumun engellilik algısını etkileyen projeler yürüterek Down Sendromlu bireylerin bebeklikten itibaren her yaşta ve konumda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek, fırsat eşitliği sağlamayı ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Down Sendromu Derneği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde algı oluşturmak isteyen Kadın Liderliği ve Gelişim Komitemiz, Kadın Liderliğinde İş İnsanları adlı etkinliklerine katılım gösteren davetlilerine Down Sendromu Derneği'nden satın aldıkları kupaları hediye etmişlerdi. Down Sendromu Derneği, bu çalışmanın gönüllü bir davranış olduğuna, vermenin ve paylaşmanın yaşam kalitemizi artırdığına inançları ile ve  "Hayatımıza +1 Değer Kattığınız İçin Teşekkür Ederiz" sloganı ile şirketimize ve de Kadın Liderliği Gelişim Komitesi'ne plaket takdiminde bulundular.

 

28 Mart 2018 Tarihinde "İstihdamın Kadınlaşmasını Destekliyoruz, Engelleri Kaldırıyoruz " Semineri Gerçekleşti

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında  28 Mart 2018  Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri aralığında UGM , MHÜ Konferans Salonu’nda “İstihdamın Kadınlaşmasını Destekliyoruz, Engelleri Kaldırıyoruz” konusunu işlemek üzere İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Sayın Muammer AY misafirimiz oldu.

Aydınlatma Buluşmalarımız kapsamında 'Kilidi Kırarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamanın Yolları' konusunu işledik

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 14.03.2018 Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda “Kilidi Kırarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlamanın Yolları” konusunu işlemek üzere Avea Executive Kurucu Ortağı İnci Özkul ve KPMG Türkiye Denetim Bölüm Başkanı ve Şirket Ortağı Nesrin Tuncer misafirimiz oldu.

 

07 Mart 2018 “Kadın Liderliğinde İş İnsanları” Paneli

Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Müdürü ve ÜNSPED Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Sayın Fazilet PATIR 'Küresel Ekonomide Türk Kadını' konusunu değerlendirdi. 

İlgili habere ulaşmak için tıklayınız.

 

“Kadın Liderliğinde İş İnsanları” Paneli Ünsped Gümrük Müşavirliği, Kadın Liderliği Gelişim Komitesi & Altınbaş Üniversitesi & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOKAMER) 07 Mart 2018 Ortak Etkinliği

Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş.ve Altınbaş Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Liderliğinde İş İnsanları” etkinliği ile kadınların çalışma hayatındaki başarı hikayelerine, yoktan var ettikleri projelere ve çalışmalarına değinildi.

Üyelerini Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan kadın personelin oluşturduğu, Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında Altınbaş Üniversitesi & Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (TOKAMER) koordinasyonuyla, “Kadın Liderliğinde İş İnsanları” panelinde 07 Mart 2018, Çarşamba günü Fatma Altınbaş Konferans Salonu’nda bir araya gelindi.

 

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında “Tasarım Hizmet Sektöründe Kadın” Konusunu İşlemek Üzere Sayın Evrim TİMUR  Misafirimizdi

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 28.02.2018 Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda “Tasarım Hizmet Sektöründe Kadın” konusunu işlemek üzere Moda Tasarımcısı, www.purplation.com Kurucusu Sayın Evrim TİMUR’u misafir ettik.

 

Dış Ticarete Kadın Eli

21 Şubat 2018 Çarşamba günü ÜNSPED Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanımız Sayın Fazilet PATIR Bloomberg HT TV Çıkış YOLU programında 'Dış Ticarete Kadın Eli' konusuna değindiler. 

Haberle ilgili videoya ulaşmak için tıklayınız.

 

‘Türk Medeni Hukukunda Kadın ve Aile’ Konusunu İşlemek Üzere Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Şükran ŞIPKA Misafirimiz Oldu

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 31.01.2018 Çarşamba günü 12.00-13.30 saat aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda ‘Türk Medeni Hukukunda Kadın ve Aile’ konusunu işlemek üzere Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Sayın Prof. Dr. Şükran ŞIPKA misafirimiz oldu.

 

Emekli Albay- Uzman Psikolog Sayın Aysel Bilgin ile Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Var mı? Konusunu Ele Aldık

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 18.10.2017 Çarşamba günü 12.30-13.30 saat aralığında UGM, MHÜ Konferans  Salonu’nda "Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Var mı?" konusunu işlemek üzere Emekli Albay- Uzman Psikolog Sayın Aysel Bilgin misafirimiz oldu.

Altınbaş Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Sayın Doç. Dr. Banu KAVAKLI BİRDAL ile ‘Ekonomide Kadın Eli’ Konusunu Ele Aldık

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 11.10.2017 Çarşamba günü 12.30-13.30 saat aralığında UGM, MHÜ Konferans  Salonu’nda " Ekonomide Kadın Eli " konusunu işlemek üzere iş ortağımız olan Altınbaş Üniversitesi’nin Sosyoloji Bölüm Başkanı ve Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Sayın Doç. Dr. Banu KAVAKLI BİRDAL misafirimiz oldu. 

Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında Sayın Dr. Nermin Yavlal “Değerler Eğitiminde Kadının ve Ailenin Önemi" Konulu Sunumlarıyla Misafirimizdi

Değer Nedir? sorusu ile sunumuna başlayan Sayın Yavlal, “Değer”in, yaşayan Türkçede ‘iyi’ bir şey olduğu, insanlarda bulunması, çocuklara, gençlere özellikle aktarılması, öğretilmesi gerektiği genel bir kanaat olarak paylaşılsa da ‘değer’in ne olduğu konusunda bir uzlaşıdan söz etmek mümkün değildir diyerek, “hoşgörü”, “hak ve adalet”, “sevgive saygı”, “dürüstlük”, “özgürlük ve sorumluluk”, “cesaret”, “cömertlik”'in  temel değerler olarak kabul gördüğünü iletmişlerdir.

"Kariyer Yolculuğundaki Annenin, Çocuk Eğitimi " Temalı Aydınlatma Buluşmamız Gerçekleşti

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 16 Ağustos 2017 Çarşamba günü 12:30-13:30 saat aralığında UGM, MHÜ Konferans Salonu’nda "Kariyer Yolculuğundaki Annenin, Çocuk Eğitimi" konusunu işlemek üzere İstanbul Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı ve Çocuk Üniversitesi Koordinatörü olarak görev yapan Doç. Dr. Sayın Aylin İlden KOÇKAR misafirimiz oldu.

Aydınlatma Buluşmaları Kapsamında Sayın Zahide Demir Bir Müfettiş Hikayesi Konulu Sunumlarıyla Misafirimizdi

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 02 Ağustos 2017 Çarşamba günü ÜGM, MHÜ Konferans Salonu’nda ‘‘Adım Adım Başarı’’ konulu seminere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda 16 yıl görev yapan ardından da özel sektöre geçerek denetim,vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG şirketinde çalışma yaşamına devam eden Sayın Zahide Demir konuktu.

Aydınlatma Buluşmaları’mızda Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı’nın Genel Müdürü Sayın Betül Selcen Özer’i Misafir Ettik

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü ÜGM, MHÜ Konferans Salonu’nda ‘‘Adım Adım Başarı’’ konulu seminere Tohum Otizm Vakfı’nın Genel Müdürü Sayın Betül Selcen Özer konuşmacı olarak katılım gösterdiler.

Aydınlatma Buluşmaları'mızda Moda Ve Hazır Giyim Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu'nu Misafir Ettik

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde Aydınlatma Buluşmaları kapsamında 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi MHÜ Konferans Salonu’nda "Sektörel Kadın Networkleri Oluşturmak “ konulu seminere Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Sayın Hüseyin ÖZTÜRK konuşmacı olarak katılım gösterdiler.

Bu Sene, Kadınlar Günü 6 Mart’ taydı

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi, Arya Kadın Yatırım Platformu, PWN (Professionel Woman’s Network), Weconnect International ve ÖZÜM 10.000 Kadın Komitesi; Kadınlar Günü için 6 Mart 2017 tarihinde Şişli Belediyesi, Nazım Hizmet Kültür ve Sanat Evi’nde bir araya gelerek bu seneki Kadınlar Günü’nü erken kutladı.

Sayın Fatma Aydoğdu Başarının Sırrını; Hayatı, İşi ve İnsanları Sevmek ile Açıkladı

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde UGA Öğle Sohbetleri konseptinde 16 Kasım 2016 tarihinde Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi MHÜ Konferans Salonu’ndaki “Sektörel Kadın İletişim Ağları Kurmak” konulu seminerimizde konuğumuz, Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fatma AYDOĞDU’ydu.

Kariyer Planı Yapmanın ve Sosyal Hayat Dengesinin Önemine Değindik

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde UGA Öğle Sohbetleri kapsamında 26 Ekim 2016 Çarşamba günü düzenlenen "Kariyer ve Çocuk" konulu seminerimizin konuğu, sağlıklı ve taze besinlerinin yanı sıra birbirinden leziz çeşitte ekmekleriyle de bilinen Tazemutfak.com' un sahibi, Girişimci bir iş kadını, Yazar ve anne Sayın Bahar ÇELİK ÖMÜR' dü. Sayın Bahar ÇELİK ÖMÜR seminerde, çeşitli sektörlerde çalışıp evlendikten sonra çocuğunun doğması ile kariyerine farklı bir yön verdiğini, iş hayatındaki bu değişimde de eşi ve ailesinin desteğinin etkili olduğunu belirtti.

Nobel'e Aday Türk Kadın Girişimciden Azimle Gelen Başarının Öyküsünü Dinledik

Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde UGA Öğle Sohbetleri kapsamında Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi MHÜ Konferans Salonu’nda 20 Eylül 2016 Salı günü düzenlenen seminerde konuğumuz; Tarım Bilinci Geliştirme Derneği Başkanı, JCI ve ICC-WCF tarafından 2014 yılında Nobel'e aday gösterilen, 2012 Türkiye Ziraatçılar Derneğinden Tarımsal Ticareti Geliştirme Ödülü, 2013 Sabancı Vakfından Türkiye’nin Fark Yaratanı, 2013 JCI – TOYP Dünya’nın 10 başarılı Genci Girişimcilik ödülü, 2103 Anita Borg Institute Uluslararası Sosyal Etki Ödülü ve 2013 Garanti - KAGİDER Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi Ödülünü alan aynı zamanda 2 çocuk annesi olan Sayın Tülin Akın’dı. 

Hedeflerle Başarıya Odaklanmanın Önemine Değindik

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde 30 Haziran 2016 tarihinde UGA Öğle Sohbetleri kapsamında Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi, MHÜ Konferans Salonu’nda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu'nda İcra Kurulu Üyesi / İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul'um Kurumsal Hediyelik Eşya şirketinin kurucusu Sayın Emine Çınar Akalın tarafından "Kadın ve Güç: Liderlik ve Etki Yolunda Bariyerleri Aşmak" konulu seminer gerçekleşti. 

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi Socar’ın Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Kenan Yavuz UGA Öğle Sohbeti'nde Konuğumuzdu

Azerbaycan Devlet Petrol şirketi Socar’ın Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Kenan Yavuz, UGA Öğle Sohbetleri kapsamında 29 Nisan 2016 tarihinde Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi’nde MHÜ Konferans Salonu’nda Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılarak sürdürülebilir iş hayatında personelin şirketle olan uyumunun, bağlılığının ve emanete sahip çıkma olan sorumluluk duygusunun yüksek olması gerekliğinden bahsettiler.

Diyetisyen Taylan Kümeli’ den “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme” Konusunu Dinledik

Ünsped Gümrük Müşavirliği bünyesinde Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi öncülüğünde UGA Öğle Sohbetleri kapsamında 28 Nisan 2016 tarihinde “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme” konulu seminere Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı, Sağlıklı Beslenme Merkezi Kurucusu Sayın Taylan Kümeli konuşmacı olarak katıldılar. Seminerde vücudumuz için gerekli besinlerden, sağlıklı beslenme alışkanlığının nasıl olması gerektiğinden ve ideal kilo kontrolüne dair ipuçlarından bahsedildi.

UGA Öğle Sohbetinde Kadın ve Başarı Konusunu İşledik

Ünsped Gümrük Müşavirliği bünyesinde Kadın Liderliği Gelişim Komitesi ve Ünsped Gelişim Akademisi (UGA) işbirliğiyle 7 Nisan 2016 Perşembe günü UGA Öğle Sohbetleri kapsamında gerçekleşen “Kadın ve Başarı” konulu seminerimize konuşmacı olarak TOBB Güneydoğu ve Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB Fuarcılık Sektör Meclisi Başkan V., Gaziantep Turizm Derneği Başkanı, Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyesi, GAGİKAD Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği Kurucu Üyesi olan Sayın Hülya Akkaya Hanım katıldılar.

Kadın Denince Paneli Toplumda Farkındalık Yaratan Kadınları Bir araya Getirdi

17 Mart 2016 tarihinde Ünsped Gümrük Müşavirliği Kadın Liderliği Gelişim Komitesi ve T.C İstanbul Kültür Üniversitesi, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi  (KADMER) ortak etkinliği olan “Kadın Denince” paneli ile toplumda farkındalıkları olan, akademi ve iş dünyasından başarılarıyla dikkat çeken kadınlar bir araya geldiler. Kültür Üniversitesi’nin Ataköy Yerleşkesi’nde gerçekleşen “Kadın Denince” panelinde, açılış konuşmacıları arasında; Ünsped Gümrük Müşavirliği Kurucu Başkanı Sayın Haluk Ündeğer, İKÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. S. Semahat Demir, İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Dr. Bahar Akıngüç Günver  ve Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Sayın Fazilet Patır Hanım yer aldılar.

Komitelerimiz Dünya Kadınlar Gününde Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi'ndeydi

Ünsped Sosyal Sorumluluk Komitesi ve Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi işbirliğiyle UPS Spor Okulu ve Kültür Kulübü Koordinatörü aynı zamanda Sosyal Sorumluluk Komitesi Üyesi Sayın Semra Demirer desteğiyle düzenlenen etkinlikte komite üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi'ni ziyaret ederek oradaki kadınlarla kutladı.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Coşkuyla Kutladık

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması dolayısıyla Ünsped Gümrük Müşavirliği Genel Merkezi MHÜ Konferans Salonu'nda Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi'nin öncülüğünde bir kutlama organizasyonu  gerçekleşti. Etkinlikte, Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Onursal Başkanı Ümit Karaoğlu Hanım , Komite Başkanı Fazilet Patır Hanım ve Komite Başkan Yardımcısı Özlem Öztürk Hanım günün anlam ve önemini içeren konuşmaları ile söz alarak kadınların birlik, beraberlikle dayanışma içerisinde bir arada olmaları telkininde bulundular.  Kadından erkeğe, bireyden kuruma kadar tüm paydaşlarla birlikte; kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesini ve bu yolculukta yalnız olmadığının mesajı katılımcılara verildi. Kutlamaya CEO Dr. Hakan Çınar Bey ve 9 şubede online olarak bağlantı kurarak katılım gösterdi.  Fuaye alanında kesilen pasta ikramıyla, kutlama son buldu. Kutlamaya kadın ve erkek personelin ilgisi yoğundu.

İş Hayatında Kadın Olmak ve Başarı

12 Kasım 2015 Perşembe günü Ünsped Gümrük Müşavirliği bünyesinde gerçekleşen Öğle Arası Sohbetleri’ne katılımcıların ilgisi büyüktü. Doğuş Otomotiv İthalat Müdürü Cana Deringör Hanımefendi’ nin konuşmacı olarak katıldığı sohbette, “İş hayatında Kadın Olmak”tan bahsedildi.

“Kadın ve Teknoloji” Konulu Seminer İlgi Gördü

Ünsped Gümrük Müşavirliği bünyesinde Öğle Arası Sohbetleri Konseptinde “Kadın ve Teknoloji” konulu seminer yapıldı.  18 Kasım 2015 Çarşamba günü düzenlenen seminere İstanbul Kültür Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Durmuş Dündar Bey başkanlık etti. MHÜ Konferans Salonu’nda gerçekleşen sohbete ana tema olarak, 'Teknolojiyle Hızla Değişen Dünyada Kadının Geçmişten Günümüze İş Hayatındaki Yeri', 'Teknolojik Gelişmelerin İş Hayatına Etkileri' ve ' Teknolojiyle İç içe Olan Bir Nesil Y Kuşak Kadınların Özellikleri', anlatıldı. Hem kadın hemde erkek yönetici ve çalışanların ilgisini gören sohbet, Ünsped Gümrük Müşavirliği tarafından günün anısına, İstanbul Kültür Üniversitesi adına hediye takdim edilip, Prof. Dr. Durmuş Dündar Bey’e, Doç. Dr. Sinan Alçın Bey'e ve Yrd. Doç. Dr. Özgün Biçer Hanım’a teşekkür edilerek, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Sayın Itır Erhart Beyazyürek UGA ve Kadın Liderliği Gelişim Komitesi İşbirliği İle Şirketimizde Seminer Gerçekleştirdi

16 Ekim 2015 Cuma günü saat 12:30'da MHÜ Konferans Salonu'nda UGA Öğle Konseptleri kapsamında Ünsped Gelişm Akademisi ve  Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi katkılarıyla düzenlenen Profesyonel Hayata Etki Edebilmek için Kadınlarda Kişisel İmaj " adlı seminer Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr. Sayın  Itır Erhart Beyazyürek tarafından katılımcılarımıza sunulmuştur. 

Okan Üniversitesi Spor Bilimleri Dalı Başkanı Avrupa'nın İlk FIFA Kokartlı Kadın Hakemi Doç. Dr. Lale Orta Hanım Şirketimizdeydi

UGA Öğle Konseptleri kapsamında Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi katkılarıyla düzenlenen "İş Hayatında Kadın Olmanın Zorluklarını Aşma" adlı seminer Okan Üniversitesi Spor Bilimleri Dalı Başkanı Avrupa'nın İlk FIFA Kokartlı Kadın Hakemi Doç. Dr. Lale Orta tarafından katılımcılarımıza sunulmuştur. 

Kültür Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sayın Sıddıka Semahat Demir Kadın Liderliğine Global Bakış Açısı Konulu Sunumları ile Şirketimizdeydi

 UGA Öğle Konseptleri kapsamında Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi katkılarıyla düzenlenen "Kadın Liderliğine Global Bakış" adlı seminer Kültür Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sayın Sıddıka Semahat Demir hanımefendi tarafından katılımcılarımıza sunulmuştur. Kendilerinden dinleme şansını yakaladığımız  başarı hikayeleri ile  ülkemiz adına gurur duymamızı ve de ufkumuzda yeni bir pencere açılmasını sağlamışlardır. Kurucu Başkanımız Haluk Ündeğer beyefendi, Kurucu Ortağımız  Yusuf Bulut Öztürk beyefendi, CEO'muz, CFO'muz, üst ve orta düzey yöneticilerimizin de katıldığı etkinliğimizde Kültür Üniversitesi bünyesinde yer alan Kısa adı AGMER olan Aile Şirketleri ve Girişimcilik Merkezi, Kariyer ve İş Dünyası İlişkileri Birimi Başkanı Sayın Mehtap Gülaçtı hanım ile Öğrencilik Yaşamı Birimi Başkanı Doç.Dr.Sn.Gülsüm Gökgöz hanım da konuklarımız olarak etkinliğimizde yer aldılar.

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi İKÜ Rektörlüğüne Ziyaret Gerçekleştirdi

 Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Fazilet Patır hanım ile komitemiz Genel Sekreteri Hale Erdoğan hanım, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Sıddıka Semahat Demir hanımefendi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sayın Durmuş Dündar beyefendiyi makamlarında ziyaret etmişlerdir. 

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Aydın Üniversitesi'nde Küreselleşen Dünyada Kadın ve Siyaset Konulu Konferanstaydı

16 Nisan 2015 Perşembe Günü Aydın Üniversitesi'nde gerçekleşen 'Küreselleşen Dünyada Kadın ve Siyaset' konulu konferansa Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Sn. Fazilet Patır ve  Komite Raportörü Hatice Akkoyunlu iştirak etmiştir.

 

İş Hayatında Kadınların Yükselen Gücü

Ünsped Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Bursa ili Saitabat Köyü Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne 2. ziyaretini 6 Haziran 2015 Cumartesi günü gerçekleştirdi.

İstanbul, Bursa, Gemlik, Yalova şubelerimizden yönetici ve çalışanlarımızın iştirak ettiği bu gezide tema "İş Hayatında Kadınların Yükselen Gücü"  oldu. Bu özel etkinliğe 7 Mart Kadınlar Günü konuşmacılarından Gazeteci Yazar Sn. Özlem Mekik, IKEDA Yönetim/Danışmanı Sn. Serdar Yurdakul, UPS Spor ve Kültür Okulu Koordinatörü Sn. Semra Demirer, Blogger Sn. Funda Aydeniz ve Sn. Hakan Aydeniz, iş ortaklarımız, farklı sivil toplum kuruluşlarından yöneticilerin yanı sıra Bursa Vali Yardımcısı Sn. Ergün Güngör ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sn. Fikriye Aydın, Valilik Eşitlik Birim Sorumlusu Uzman Psikolog Sn. Füsun Serim dahil olmuştur. Saitabat Köyü Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sn. Sermin Cakalı, İnsan Kaynakları Müdürü ve Kadın Liderliği Gelişim Komitesi Başkanı Sn. Fazilet Patır'ın güne dair açılış konuşması ile başlayan etkinlik, Bursa Vali Yardımcısı Sn. Ergün Güngör'ün, UPS Spor ve Kültür Okulu Koordinatörü Sn Semra Demirer'in katılımcılara sunumları ve de Gazeteci Yazar Sn. Özlem Mekik  ile  IKEDA Yönetim/Danışmanı Sn. Serdar Yurdakul'un sıcak söyleyişileriyle devam etti.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulumuz Semiha Şakir Huzurevine Üçüncü Ziyaretini Gerçekleştirdi

 Hem kendimiz hem şirketimiz hem de ülkemiz için olumlu enerjileri harekete geçirmek gerekir. 26 Ekim 2014 Pazar günü Kadın Girişimciler Kurulumuz,  yöneticilerimiz ve çalışanlarımız ile hiç tanımadığımız yaşlılarımızı ziyaret etmeye, onlarla bir çay eşliğinde sohbet etmeye, onlarla  ilgilenmeye  gittik. Onların yanında yer alarak pozitif enerji depolamalarına, sağlıklı olmalarına destek olmaya çalıştık. Onları dinledik ve önemsedik. Ziyaretlerimiz ilerleyen tarihlerde başka adreslerde de devam edecektir.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Semiha Şakir Huzurevine İkinci Ziyaretini Gerçekleştirdi

Şakaklarıma kar mı yağdı ne var

Benim mi Allah’ım bu çizgili yüz

Ya gözler altındaki mor halkalar

Neden böyle düşman görünürsünüz

Yıllar yılı dost bildiğim aynalar...

Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir ve bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.Kurban Bayramı öncesi bu duyguları canlı tutmak amacı ile şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu 28 Eylül 2014 Pazar günü Semiha Şakir Huzurevine ikinci ziyaretlerinde bulunmuşlar, tek istekleri hatırlanmak olan yaşlılarımıza birazda olsa moral vermek, kısa süreliğine de olsa yalnızlıklarını unutturmak amacıyla onlarla hediyeleşmişler, zaman geçirmiş ve de keyifli sohbetlerde bulunmuşlardır.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu 27 Eylül' de Düzce Necmi Hoşver İlköğretim Okulundaydı

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne;

Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar,

Kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi,

Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı...

UGM Şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu 27 Eylül' de eğitim döneminin başlaması ve de bayram münasebeti ile bir aydır yürütmüş olduğu proje kapsamında Düzce Necmi Hoşver İlköğretim Okulu'na ziyarette bulunmuş, okul öğrencileriyle hediye ve sürprizlerle dolu bir buluşma gerçekleştirmiş ve de çocuklarla çifte bayram kutlaması yapmıştır.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulumuzun Semiha Şakir Huzurevi Ziyareti

Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir ve bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir.Ramazan Bayramı öncesi bu duyguları canlı tutmak amacı ile şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu 19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Semiha Şakir Huzurevine ziyarette bulunmuşlardır. Tek istekleri hatırlanmak olan yaşlılarımıza birazda olsa morel vermek, kısa süreliğine de olsa yalnızlıklarını unutturmak amacıyla onlarla zaman geçirmiş keyifli sohbetler gerçekleştirmişlerdir.

 

 

Şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu Kadın Liderlik Platformu 3. Etkinliğine Davetliydi

Turkish Women’s International Network, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER ve UPS Türkiye işbirliği ile 26 Şubat’ta hayata geçen “Kadın Liderlik Platformu”’nun üçüncü toplantısı 23 Haziran Pazartesi günü saat 15:00-17:00 arası KAGİDER’de gerçekleşti. 23 Haziran'da gerçekleşen toplantının teması, “Kadın Tedarikçiler: İyi Uygulamaların Artırılması” olup, şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Fazilet Patır ilgili etkinliğe konuşmacı olarak davet edilmiş ve Kurul Başkan Vekili Özlem Öztürk Hanım ile birlikte bu güzel organizasyonda yer almıştır.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu'nun İş'te Kadın Temalı İkinci Kahvaltı Organizasyonu

8 Ocak 2014 tarihinde faaliyete geçen Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu 22 Ocak Çarşamba günü "İş' te Kadın" temalı, çalışanlarımıza yönelik ilk kahvaltı organizasyonunu gerçekleştirmişti. 27 Haziran Cuma günü de 08:00 - 08:30 saatleri arasında yine İş' te Kadın temasının işlendiği ikinci kahvaltı organizasyonu Genel Merkezimizde çalışanlarımızla buluşmuştur. İş birliği, ekip ruhu, paydaş olma ve bir olma duygularını hedefleyen bu etkinlik kadın erkek tüm çalışanlarımızı bir araya getirmiş Ramazan Ayı öncesi iyi bir sinerji yaratmıştır. 

Kurucu Başkanımız Haluk ÜNDEĞER Bey ile Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Buluştu.

8 Ocak 2014 tarihinde faaliyete geçen Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu kendilerine bu oluşumda destek olan Kurucu Başkanımız Haluk ÜNDEĞER Bey'e Kurulun çalışmaları konusunda Genel Merkezde bir brifing vermiştir. Uzun ve kısa dönem stratejilerinden bahseden Kurul Başkanı Fazilet PATIR Hanım Kurulun bu tarihe kadar yapmış olduğu faaliyetler ile ileriki tarihlerde planlanan sosyal ve gelişim projelerini aktarmıştır. Kurucu Başkanımız Haluk ÜNDEĞER Bey dönem önemliliklerine göre yapılan kısa süreli projelerin önemli olmasının yanı sıra uzun dönemde de kadın istihdamı ve etik politikanın yaygınlaştırılmasının Kurul vasıtası ve kadınlar marifeti ile gerçekleştirilmesinin öneminin altını çizmişlerdir. İlgili toplantıya Hissedarımız Yusuf Bulut ÖZTÜRK Bey ile şirket CFO' muz Celalettin GÜLERYÜZ Bey de iştirak etmişlerdir.


“Kadın Liderlik Platformu” 2. Etkinliğine Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Olarak Davetliydik..

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu, Turkish Women’s International Network, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER ve UPS Türkiye işbirliği ile 26 Şubat’ta hayata geçen “Kadın Liderlik Platformu”’nun ikinci toplantısına 29 Nisan Salı günü iştirak etmiştir. 29 Nisan'da gerçekleşen toplantının teması; "Kurumlardaki üst düzey kadın yöneticilerin artırılması" idi. Program KAGİDER yetkilisi Yeşim Müftüler Seviğin hoş geldiniz konuşması ile başlayıp, Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Kıdemli Direktörü İpek Tunca, Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Ülkü Feyyaz Taktak ve de TurkishWIN yetkilisi Melek Pulatkonak'ın bilgilendirme konuşmaları ile devam etmiştir.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu 23 Nisan’ da Düzce Necmi Hoşver İlköğretim Okulundaydı

Küçük hanımlar, küçük beyler, sizin hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz... Mustafa Kemal Atatürk

UGM Şirketimiz Kadın Girişimciler Kurulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile iki aydır yürütmüş olduğu proje kapsamında 23 Nisan Çarşamba günü Düzce Necmi Hoşver İlköğretim Okulu'nda kutlamalara dahil olmuş, okul öğrencileriyle hediye ve sürprizlerle dolu bir buluşma gerçekleştirmiştir.

Dünyada Her Şey Kadının Eseridir. Mustafa Kemal Atatürk

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulunun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile tertiplediği kutlama organizasyonu UPS Spor Okulu ve Kültür Kulübünde 10:00 - 14 :00 saatleri arasında gerçekleşmiştir.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri; KAGIDER, UPS ve TurkishWIN Kadın Liderlik Platformuna Dahil Oldu

Turkish Women’s International Network, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER ve UPS Türkiye işbirliği ile “Kadın Liderlik Platformu” organizasyonuna Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu da dahil oldu. Kadınları liderliğe teşvik eden örnek projelerin paylaşılarak bu konuda öncü yöneticileri düzenli periyotlarla bir araya getirmeyi hedefleyen “Kadın Liderlik Platformu” etkinliğinin birincisi 26 Şubat 2014 Çarşamba günü gerçekleşmiştir. Çok faydalı geçen bu organizasyon kadınlarımıza liderlik dünyasının kapılarını aralayacak önemli etkinliklerden biriydi.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu'nun İş'te Kadın Temalı Kahvaltı Organizasyonu

8 Ocak'da şirket bünyemizde "Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu faaliyete geçmişti. Şirketimizin tüm hanım çalışanları kurulun doğal üyesi olup , erkek mesai arkadaşlarımız ise en büyük destekçileridir.22 Ocak Çarşamba günü kurul üyeleri başta olmak üzere doğal üyeler ve de erkek mesai arkadaşlarımız ile İş'te Kadın temalı sabah kahvaltısı organizasyonu Genel Merkezimizde gerçekleştirilmiştir. Adana, Mersin, İskenderun, Kayseri, İzmir, Bursa, Gemlik, Antep, Yalova şubelerimiz başta olmak üzere İstanbul dışı lokasyonlarımız ile , Erenköy ve Halkalı gibi İstanbul merkezli şubelerimizden de destek alınarak büyük bir kahvaltı organizasyonu sabah 08:00 ile 08:30 saatleri arasında gerçekleştirilmiştir. Ekip çalışması, dayanışma, kardeşlik ve paylaşım duygularının estiği bu organizasyon personelimiz içinde bir motivasyon günü olmuştur.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Şirket İcra Komitesiyle Buluştu...

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu ikinci toplantısında şirket İcra Komitesiyle biraraya gelerek kurulun  oluşumu,  yakın, orta ve de uzun  vadeli projerleri hakkında brifing vermiştir. Üst düzey yöneticiler ile yapılan istişari toplantı hayli başarılı geçmiştir.

Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu Faaliyete Geçmiştir

Şirketimizde "Ünsped Kadın Girişimciler Kurulu" oluşturulmuş olup,kurul genel politikalar geliştirecek ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunacak istişari bir kurul olmaya adaydır.Şirketimizin tüm hanım çalışanları Kurulumuzun doğal üyesi olup, erkek mesai arkadaşlarımız ise en büyük destekçimizdir.Kurul kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere çalışmalarını yürütecektir. Aynı zamanda Kurulun görevleri arasında şirketimiz kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmek vardır.

 

 

ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.