Logo_main
ARA
İş Yapım Kuralları

Dürüstlük 

Ticari faaliyetlerimizde ve tüm iş süreçlerimizde doğruluk, dürüstlük ve adalet öncelikli değerlerimizdir.

Sorumluluklarımız

Yasal Sorumluluklarımız  
Müşterilerimize Karşı Sorumluluklarımız  
Çalışanlarımıza Karşı Sorumluluklarımız
Hissedarlarımıza Karşı Sorumluluklarımız
Tedarikçi ve İş Ortaklarına Karşı Sorumluluklarımız  
Rakiplerimize Karşı Sorumluluklarımız
Topluma ve İnsanlığa Karşı Sorumluluklarımız
Ünsped Adına Karşı Sorumluluklarımız

Gizlilik

Ünsped, rakiplerine avantaj yaratacak bilgileri, ticari sırları, henüz kamuya açıklanmamış mali ve diğer bilgileri, çalışanlarının özlük haklarına ait bilgileri üçüncü şahıslara karşı korur, bilgi güvenliğine önem verir.

Çıkar Çatışması ve Yolsuzlukla Mücadele

Hiçbir zaman yasadışı bir ödeme içerisinde doğrudan ve dolaylı olarak bulunmamayı, kamu çalışanının tarafsızlığını, performansını, kararını veya görevini yapmasını etkileyen veya etkileme ihtimali bulunan, ekonomik değeri olan veya olmayan doğrudan ya da dolaylı olarak kabul edilen her türlü eşya ve menfaatin hediye yasağı olduğunu, görev sebebi ile çıkar sağlamama ve çıkar çatışmasına girmeme temel ilkesini uygularız. Bu amaçla, yönetici ve çalışanlarımızı çıkar çatışmalarından uzaklaştırılacak bilinç, kural ve uygulamalarla donatırız.

Yazılı ve Sözlü İletişim

İş ilişkilerinin kişiselleştirilmeden yürütülmesini, iş atmosferini olumsuz etkileyen kişisel düşmanlık ya da kavgaya varan ilişkilerin reddini, kamu görevlileri, müşteriler, iş ortakları, tedarikçiler ile ilişkilerde nezaket ve saygı kurallarına uygun davranmayı sağlarız.

Hediye Vermek - Almak

Etkinliklerimiz kapsamında bulunan çalışmalarda; kutlama, ikram ve ağırlama gerektiren durumları yasalarımızın ve iş yapım kurallarımızın belirlediği şekilde uygulamayı, çalışanlarının, tarafsız karar ve davranışlarını etkileyecek hediyeler almalarına ve aynı amaçla vermelerine müsaade etmemeyi, tüm çalışanlarıyla ilke edinmiştir.

Ünsped yayınladığı, açıkladığı ve altı başlıkta topladığı ilkelerini yaşam koşullarına göre güncelleştirmeyi, modern toplumun bir parçası olarak hizmetlerine devam etmesinin kaçınılmaz bir şartı olarak görür. 

Ünsped, bu sebeplerle "Etik Kurul"unu oluşturmuş olup, benimsenen iş yapım kurallarımız ile çelişkili bir durum ortaya çıktığında, müşterileri ve çalışanları ilgili kurul ile irtibata geçebilirler.

 

ETİK KURALLAR VE ÇALIŞMA İLKELERİ KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ.

 

                                                                                                                                                                                           

ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.