Logo_main
Sosyal_Medya_Iconlari Facebook LinkedIn Instagram Twitter Youtube English Türkçe
İş Sağlığı ve Güvenliği

Hedefimiz; sıfır iş kazası 

Şirketimiz Kurul ve Komiteler ile yönetilmektedir. Bu nedenle 6331 sayılı kanunun madde 22 gereği genel merkezimiz ile çalışan sayımızın 50 ve üzeri olduğu Esbaş, Alsancak, AHL ve Erenköy şubelerimizde İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturulmuş olup Genel Merkez İSG Kurulu ise,

İşveren vekili olarak Sayın Celalettin GÜLERYÜZ,
İşyeri Hekimi Sayın Dr. Yücel ŞENGÜN,
İş Güvenliği Uzmanı Sayın Birol DİZMAN,
Çalışan Baş Temsilcisi Sayın Serkan AYVERDİ ve
Destek Elemanları Temsilcisi Sayın Suat GÜÇ'ten oluşmaktadır.

Bu kurulda İSG anlamında yapılması gereken konular görüşülmekte ve yapılması gerekli aksiyonlarla ilgili kararlar alınmaktadır.

Şirketimizin en önemli önceliklerinden biri, "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimleridir. Bu eğitimler, İş Güvenliği uzmanımız tarafından düzenli olarak verilmektedir.

Şirket olarak "Çalışanlarımız En Değerli Kaynağımızdır" ilkesi ile işyerinde daha güvenli ve sağlıklı ortamların oluşturulması için;

Merkez ve şubelerimizde Risk Değerlendirme Çalışmaları, Acil Durum Planları yapılmakta ve bu riskler Risk Değerlendirme Ekibi tarafından değerlendirilerek önlem alınmaya veya minimum seviyeye çekmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Olası acil durumlar için Acil Durum Ekipleri oluşturulmuş ve bu ekiplerde görevli personelimize de gerekli eğitimler aldırılarak sertifikaları verilmiştir.

Şirketimizde, çalışanlarımızın mutlu, huzurlu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda çalışmaları için; 

Termal konfor, aydınlatma, basınçlı kap ve tanklar ile elektriksel tüm ölçümler yetkili kuruluşlara yaptırılmakta ve devamlılığı sağlanmaktadır.

İş kazası ve Ramak Kala Kayıtları tutulmakta olup, İş Kazası bildirimleri süresi içerisinde SGK'ya bildirimleri yapılmaktadır. Ayrıca iş kazası veya her hangi bir neden ile işten uzun süre ayrı kalan çalışanlarımız için iş başı yapmadan, tekrar bilgilendirme eğitimi verilmekte olup raporları işyeri hekimi ile birlikte incelenmektedir.

Her alanda olduğu gibi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında farkındalık yaratarak, İş Sağlığı ve Güvenliği bilinci oluşturmak, eğitimli insanlar yetiştirmektir.

ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.