Logo_main
Sosyal_Medya_Iconlari Facebook LinkedIn Instagram Twitter Youtube English Türkçe
Riskin Erken Saptanması Komitesi

Amacı

Sirketin varligini, gelismesini ve devamini tehlikeye düsürebilecek risklerin erken teshisi, tespit edilen risklerle ilgili önlemlerin uygulanmasi ve riskin yönetilmesi ile ilgili çalismalar yapmak ve risk yönetim sistemlerini en az yilda bir kere gözden geçirmek.

 1. Komite Yapisi ve Üyelik:

  Sirket Yönetim Kurulu üyelerini toplam sayisi ile bagimsiz üye sayisi sinirli oldugundan Riskin Erken Saptanmasi Komitesi 2 (iki) Yönetim Kurulu Üyesi ile teknik konularina göre yeteri kadar Yönetim Kurulu Üyeleri disi üyelerden olusur. Komitelerin üyeleri, Iç Yönetmeligin Yönetim Kurulunca onayini müteakip Yönetim Kurulunca seçilecek ve Yönetim Kurulu kararini müteakip faaliyetine baslayacaktir.

 2. Riskin Erken Saptanmasi Komitesinin Görev Yetki ve Sorumlulukları:

   1. Sirket hedeflerine ulasmayi etkileyebilecek risk unsurlarinin etki ve olasiliga göre tanimlanmasi, degerlendirilmesi, izlenmesi ve yönetilmesi amaciyla etkin iç kontrol sistemlerini olusturur,
   2. Risk yönetimi ve iç kontrol sistemlerinin sirket kurumsal yapisi ile bütünlesmesini ve etkinligini takip eder,
   3. Sirketin risk yönetimi ve iç kontrol sistemlerince risk unsurlarinin uygun kontroller gözetilerek ölçülmesi, raporlanmasi ve karar mekanizmalarinda kullanilmasi konularinda çalismalar yapar,
   4. Komite çalisma esaslarini periyodik olarak gözden geçirir ve gerekiyor ise degisiklik önerilerini onaylanmasi için Yönetim Kuruluna sunar, nihai karar sorumlulugu her zaman Yönetim Kuruluna aittir.
 3. Komitenin Toplantilari, Çalismasi ve Raporlama:

  Komite yilda en az iki kere toplanir ve tavsiyelerini sunmak üzere uygun gördügünde Yönetim Kurulu baskani veya CEO’yu davet edebilir. Komite, faaliyetleri hakkinda hissedarlara ve Yönetim Kurulu üyelerine rapor verir.

Başkan   : Özlem SARIBAŞ

Üyeler    : Özlem İSBAY, Fazilet PATIR, Serkan AYVERDİ, Mercan TÜRKMEN,Ferhat Çoban

ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.