Logo_main
ARA
Haberler
Bir İş Kadınının Liderlik Çantası Konusunu ASO Company Yönetici Ortak –PWN İstanbul Genel Sekreteri Sayın Aylin SATUN OLSUN ile İşledik

09.06.2018 tarihinde 09:30 – 12:30 saatleri arasında Genel Merkezimiz Manolya Toplantı Odasında ‘Bir İş Kadınının Liderlik Çantası’ konusunu işlemek üzere bir araya geldik. Birbirimizi tanıyor muyuz? Ya da şimdiye kadar hiç kendi değerlerimiz hakkında düşündük mü? sorularını yönelterek sunumuna başlayan Sayın Aylin SATUN OLSUN, kadın çemberlerine, paylaşıma ve birlikte öğrenmeye vurgu yaparak, çevremizde gördüğümüz liderlik tarzına ve üzerimizdeki etkilerine, liderliğe genel yaklaşıma ve özelliklerine dair aktarımda bulundu.

Günümüzde iş dünyasının karşılaştığı temel sorunların neler olduğundan bahseden Sayın Aylin SATUN OLSUN, 21. Yüzyılda Liderlik kavramının nasıl bir devinim kazandığına vurgu yaptı. İş hayatındaki dengeleri Newtonsal Düşünce ile açıklayabileceğimizi ileten Sayın Aylin SATUN OLSUN, Newtonsal düşüncenin her şeyi mutlak mekan, mutlak zaman ve mutlak kesinlik olmak üzere 3 temel yasaya bağladığını aktararak, makinevari işleyen evren düzeninin sebep - sonuç kanunlarıyla bağlı ayrı (parça) atomlardan oluşan fiziksel bir evreni, sırf birbirlerine mecburiyet ya da etkileşimden dolayı bağlandığını bundan yola çıkarak da, Newtonsal bakış açısında; öngörü, kontrol ve programlar gibi anahtar sözcüklerin olduğunu ama günümüz dünyasındaki karmaşıklığı ‘nasıl öngörüp kontrol edebiliriz’i, kaosu ‘nasıl programlarız’ı bizlere aktardılar. 

Mantıklı, hedef odaklı düşüncenin bir masa üstü program gibi iş gördüğünü ileten Sayın OLSUN, varolan belirsizlikte bile fark yaratıyor olmamız gerektiğini aktararak, 7 yılda bir mutlaka yeni bir ben oluşturmamız gerektiğinin önemine değindiler. Sayın Aylin SATUN OLSUN, anlam arayışında olmamız, hangi alanı +1 iyileştirirsek, diğer alanlara faydalı olabileceğimiz, kararlılıkla aksiyonları hayata geçirmemiz ve bütün bunlar için hiçbir zaman geç olmadığının mesajını verdiler.

Sayın Aylin Satun Olsun konuşmalarını, 21. Yüzyılda Liderlikte 12 sihirli yeteneğin; Uzlaşı kültürü, etik, satış becerileri, azim, sıfırdan başlayabilme, şans, sevilen insan olmak, kişisel ağını genişletme ve sponsorluk, liderlik / hayal gücü, öğrenme kabiliyeti, cömertlik ve saygı kavramlarından oluştuğunu paylaşarak bitirdi. 

11-06-2018 04:05
ANA SAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI GİZLİLİK POLİTİKASI & KULLANIM KOŞULLARI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI POLİTİKASI
Ünsped Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler A.Ş. © 2017. Tüm hakları saklıdır.